Real Madrid - Sputnik Srbija

Zna se ko je kralj – Dortmund promašivao, Real 15. put na krovu Evrope!

U svetu fudbala ništa novo – Real je ponovo na krovu Evrope, i to 15. put! U finalu Lige šampiona na kultnom Vembliju pobedili su Borusiju Dortmund rezultatom 2:0. „Milioneri“ su se ispromašivali u prvom, da bi ih Madriđani nokautirali u drugom poluvremenu.
Izgleda da je fudbal igra u kojoj uvek pobeđuje Real Madrid. U to se 1. juna u Londonu uverila Borusija Dortmund i čitav fudbalski svet.
Zašto?
Zato što su Nemci imali više od igre u prvih 45 minuta, zato što su imali sjajset prilika i stativu Filkruga u 23. minutu, ali nisu kaznili Madriđane.
Real je bio u nokdaunu, nizali su se pokušaji Adejemija, Filkruga, Branta i ostalih, da bi koncentirsani Kurtoa koji je zamenio bolesnog Ukrajinca Lunjina, držao kraljevski klub u životu.
Mreže su do poluvremena mirovale, da bi u nastavku susreta na Vembliju došlo do potpunog preokreta kada su dešavanja na terenu. Polako ali sigurno, Real je preuzimao inicijativu, Dortmund je ostajao bez snage i bez jasne koncepcije igre.
Kao da ih je Real pustio da se umore, a onda im je surovo presudio. Mora se priznati, prvi gol pao je ni iz čega! Urugvajac Valverde šutirao je iz nehata iz velike daljine, lopta je bila toliko neprecizna, da bi verovatno završila negde u autu, ali ju je zakačio jedan od igrača Borusije Dortmund i Real je dobio poklon korner.
A tada, na delo stupa majstor fudbalske igre Toni Kros, koji posle Evropskog prvenstva u Nemačkoj ide u zasluženu penziju.
Savršeno je centrirao, toliko savršeno da je pogodio u glavu 173 centimetra visokog Danija Karvahala koji je loptu smestio iza leđa Kobela.
Dortmun je bio na kolenima, a kralj pred novim krunisanjem. I kako to rade velike i iskusne ekipe, uskoro je usledila "overa". Na 2:0 povisio je Vinisijus Žunior u 83. minutu na asistenciju Džuda Belingema.
Slavlje je moglo da počne u kolevci fudbala gde je Real po neverovatni 15. put postao prvak Evrope.
Liga šampiona - Sputnik Srbija, 1920, 01.06.2024
„Milioneri“ su zidali snove i novac sačuvali za trubače
22:57 01.06.2024
95' - KRAJ! Real je šampion Evrope!
Real Madrid pobedio je rezultatom 2:0 Borusiju Dortmund u finalu Lige šampiona.
22:55 01.06.2024
94' - Vaskez je na terenu
Vinisijus je napustio teren, kako bi ustupio mesto Lukasu Vaskezu.
22:52 01.06.2024
90' - Još pet minuta
Pet minuta deli Real od toga da po 15. put postane prvak Starog kontinenta.
22:49 01.06.2024
88' - Gol Dortmunda - ipak ofsajd!
Filkrug je zatresao mrežu, ali je linijski sudija opravdano podigao zastavicu.
22:47 01.06.2024
85' - Dvostruka izmena Reala
Modrić i Hoselu su na terenu, izašli su Kros i Belingem.
22:44 01.06.2024
83' - GOOOOL! Rodrigo pogađa za 2:0!
Dortmund je na kolenima, Real stiže do dva gola prednosti preko Vinisijusa Žuniora.
22:43 01.06.2024
81' - Raspucao se Real
Sad je Kamavinga stavio na muke Kobela.
22:41 01.06.2024
80' - Kobel brani
Kros je oprobao udarac iz slobodnjaka, a Kobel bio na mestu.
22:39 01.06.2024
77' - Belingeeeeem, kakav promašaj
Sa devet metara je Englez šutirao i lopta je otišla pored gola. Real je mogao lako da duplira prednost.
22:36 01.06.2024
74' - GOOOOL! Real vodi!
Dani Karvahal je strelac posle kornera koji je izveo Toni Kros.
22:34 01.06.2024
68' - Belingem upropastio veliku šansu
Mogao je Real do prednosti nakon šanse u kojoj se našao Džud Belingem.
22:25 01.06.2024
63' - Filkrug stavio na muke Kurtou
Ponovo je napadač DOrtmunda naterao Kurtou da spasava Real.
22:19 01.06.2024
57' - Karvahal zapretio
Mogao je Real do prednosti preko Danija Karvahala koji je šutirao snažno iz šesnaesterca, ali je Kobel bio odlično postavljen.
22:17 01.06.2024
55' - Real se oslobodio pritiska
Dortmund je imao daleko veći broj prilika, ali kako odmiče drugo poluvreme tako Real preuzima inicijativu.
22:11 01.06.2024
49' - Sjajna odbrana Kobela
Kros je tukao direktno iz slobodnog udarca, a Kobel je sjajno odbranio i poslao loptu u korner.
22:10 01.06.2024
48' - Šansa za Real
Humels je u opasnoj zoni faulirao Vinisijusa. Kros će zapretiti iz izgledne pozicije.
22:08 01.06.2024
46' - Počelo je drugo poluvreme
Dortmund je imao daleko više prilika od Reala u prvom poluvremenu.
21:50 01.06.2024
45+4' - POLUVREME
Nema golova na Vembliju u finalu između Reala i Dortmunda.
21:46 01.06.2024
45' - Još četiri minuta
Prvo poluvreme očekivano je produženo zbog prekida u prvom minutu kada su na teren utrčali navijači.
21:42 01.06.2024
41' - Brani Kurtoa
Sabicer je oprobao udarac sa distance, a golman Reala se pružio koliko je dug i uspeo je da loptu skrene u korner.