Mitrović zatresao mrežu i ostavio Ronalda u suzama /video/

© AFP 2023 / FAYEZ NURELDINEAleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija, 1920, 31.05.2024
Aleksandar Mitrović, srpski fudbaler, postigao je gol u ranoj fazi finala Kupa kralja između Al Hilala i Al Nasra. Spektakularno finale završeno je posle produžetaka i penala uz tri crvena kartona, a slavio je Al Hilal 2:1.
Možda je Kristijano Ronaldo ove sezone imao najviše golova u prvenstvu Saudijske Arabije, ali Aleksandar Mitrović je svojim golovima odveo Al Hilal do titula, najpre u ligi, a potom i u Kupu.
Najbolji strelac u istoriji reprezentacije Srbije mrežu je zatresao već u sedmom minutu posle asistencije Malkoma.
U svom stilu Mitrović je loptu zahvatio glavom i to u trku i poslao je pravo u mrežu protivnika za 1:0.
Al Hilal je čuvao prednost sve do 88. minuta kada je Jahja postigao gol za izjednačenje i ujedno pretvorio finale u pravu dramu.
Do same završnice oba tima igrala su sa deset igrača zbog crvenih kartona, a onda je Al Hilal ostao sa devetoricom i tako igrao produžetke.
Morali su da odluče penali, a tu je još jednom bio precizan Mitrović. Zatresao je mrežu i Ronaldo, ali nije uspeo da spreči poraz svog tima. Posle velike borbe Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković Savić izborili su još jedan trofej ove sezone.
Dok su Srbi slavili, slavni Ronaldo je plakao, jer im opet nije mogao ništa.