Kadeti Srbije preko Austrije do polufinala Evropskog prvenstva! /video/

© Sputnik / Lola ĐorđevićFudbalska lopta
Fudbalska lopta  - Sputnik Srbija, 1920, 29.05.2024
Kadetska reprezentacija Srbije na krilima dvostrukog strelca Đorđa Rankovića preskočila je i Austriju i plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Larnaki. Orlići su slavili rezultatom 3:2, iako su prvi gol primili već u 23. sekundi meča, da bi u nastavku kompletirali potpuni preokret.
Kadeti Srbije, igrači uzrasta do 17 godina, loše su otvorili meč protiv vršaka iz Austrije, koji su preko Adejenužurea pronašli pu to mreže.
Tamnoputi napadač izdržao je duel sa Stojanovićem i zatresao je mrežu Jovanovića iz neposredne blizine.
Učenici selektora Jovana Damjanovića nisu pali psihološki, već su ekspresno, već u četvrtom minutu uzvratili preko Đorđa Rankovića. Isti igrač pogodio je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena efektnim udarcem za totalni preokret.
Tim rezultatom otišlo se na veliki odmor.
U nastavku je Srbija preko Mihajla Cvetokvića na aistenciju Kostova stigla do prednosti od dva gola - 3:1.
Sve što su Austrijanci do kraja susreta uspeli da urade jeste da smanje prednost Orlića na 3:2. Susret je produžen čak šest minuta, igralo se osam, jer je Uroš Đorđević u 94. minutu dubio direktan crveni karton zbog oštrog starta.
Brojčano slavija Srbija uspela je da izdrži nalete Austrijanaca i da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva na Kipru.
Naredni rival Orlićima biće pobednik duela - Poljska - Portugalija, koji je na programu u četvrtak, dok je polufinale zakazano za nedelju.
Drugi put u poslednje tri godine u ovom uzrastu Srbija će biti akter polufinala EP.