Zvezda slavila na proslavi titule – Partizan samo do boda protiv Kragujevčana

© Sputnik / Lola ĐorđevićCrvena zvezda - Čukarički
Crvena zvezda - Čukarički - Sputnik Srbija, 1920, 25.05.2024
Fudbaleri Partizana dočekali su Radnički iz Kragujevca u poslednjem kolu Superlige i na kraju su nekako stigli do boda rezultatom 2:2 (0:1). Crvena zvezda sa druge strane pobedila proslavi titule protiv Čukaričkog sa 4:1 (1:1).
Zvezda je na kraju završila kao prva (kvalifikacije za Ligu šampiona), Partizan je drugi (kvalifikacije za Ligu šampiona), TSC treći (kvalifikacije za Ligu Evrope), Vojvodina četvrta (kvalifikacije za Ligu Evrope), a Radnički iz Kragujevca peti (kvalifikacije za Ligu konferencija).
Sigurno neće izabranici Alberta Nađa biti zadovoljni činjenicom da nisu savladali Kragujevčane na svom stadionu, iako su bili oslabljeni neigranjem Saldanje. Posebno im se neće svideti što su gubili sa dva gola zaostatka.
Utakmica nikako nije dobro počela po Partizan jer je Radnički već u 4. minutu došao u prednost. Strelac je bio Vidosavljević i time značajno uticao na dalji tok utakmice.
I posle toga je Radnički ulazio šanse, ali je Jovanović dobro odreagovao i odbranio kao kada je Bevis pokušao.
U poslednjih 20 minuta utakmice usledila je goleada. Prvo je Aleksić doveo goste u prednost od 2:0, da bi Partizan preko Nikolića u 75. i Trifunovića u 82. minutu poravnao na 2:2.
Na ovaj način crno-beli su pokvarili šanse Kragujevčana u borbi za kvalifikacije za Ligu Evrope.
Partizan je prvenstvo završio na drugom mestu sa 78 bodova i igraće u drugom kvalifikacija za Ligu šampiona sledeće sezone.
Radnički je trenutno četvrti na tabeli sa 61 bodom, od ishoda utakmice između Vojvodine i Mladosti iz Lučana zavisi da li će Kragujevčani ostati četvrti ili će biti peti na kraju.
Crvena zvezda je sa druge strane igrala protiv Čukaričkog na Marakani i slavila je sa 4:1 na proslavi titule, iako su gosti poveli sa 1:0.
Crveno-beli su osvojili sedmu uzastopnu titulu i četvrtu uzastopnu duplu krunu.
Gosti sa Banovog brda poveli su golom Viktora Rogana u 17. minutu, a preokret je sa dva pogotka, u 32. i 55. minutu doneo Piter Olajinka.
Crvena zvezda - Čukarički
Do kraja su pogađali Naser Điga u 79. i Žan-Filip Kraso u 90. minutu.
Trener Vladan Milojević kombinovao je tim, a od crveno-belog dresa oprostili su se kapiten Aleksandar Dragović, Nemanja Milunović, Kosta Nedeljković, kao i dugogodišnji rezervni golman Zoran Popović.
Utakmicu je sudila ženska trojka na čelu sa Jelenom Cvetković.
Zvezda je sezonu završila sa 96 bodova, 18 više od drugoplasiranog Partizana, dok je Čukarički kao šesti sa 57 bodova ostao bez plasmana u Evropu.