Novak Đoković - Sputnik Srbija

Đoković bolji od Grikspora i lošeg terena za polufinale Ženeve

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale turnira u Ženevi posle pobede nad Talonom Griksporom od 2:0 – 7:5, 6:1. Duel ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Meč je trajao jedan sat i 18 minuta. U polufinalu Novak ide na Tomasa Mahača.
Nije baš Novak bio zadovoljan uslovima, samim terenom u Ženevi, ali može da bude zadovoljan igrom u drugom setu.
Nole u prvom poluvremenu nije blistao, dopustio je Griksporu tri set-lopte, uspeo je sjajnim servisima da ih spase i da se plasira u polufinale.
Prvi set je bio baš onakav kakav ne bi trebalo da bude, Grikspor je snažno udarao lopticu i pravio Novaku mnogo problema. Ali, kada je Srbin to probio, u drugom je zablistao i nadajmo se da će Đoković igrati na Rolan Garosu kao što je to činio pred kraj ovog susreta.
Ovo je bio četvrti duel srpskog i holandskog tenisera. U prethodna tri Grikspor je osvojio jedan set.
Inače, Mahač je do sudara sa Đokovićem stigao tako što je savladao Amerikanca Tomasa Mikelsena rezultatom 2:0 (6:3, 7:6 (7:2)) za sat i 30 minuta.
Prolaskom u polufinale Novak je postao najstariji polufinalista ovog turnira u istoriji.
ATP turnir u Ženevi igra se za nagradni fond od 579.320 evra.
Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
19:08 23.05.2024
7:5, 6:1 – KRAJ!
Pobeda Novaka Đokovića za plasman u polufinale!
19:06 23.05.2024
7:5, 5:1 – Novak ide ka pobedi
Sada Đoković vodi sa 5:1 i igra odlično!
19:03 23.05.2024
7:5, 4:1 – Brz gem
Sada Novak samo treba da zadrži svoj servis do kraja i plasira se u polufinale
19:01 23.05.2024
7:5, 4:0 – Novak spasavao brejk-lopte
Kada god je problem Đoković je odlično servirao na ovom meču. Spasio je dve brejk-lopte, a onda se spasio.
18:55 23.05.2024
7:5, 3:0 – Novi brejk!
Došao je Novak do novog brejka i praktično je ovde već jednom nogom u polufinalu. U jednom momentu se zaista Grikspor raspao
18:53 23.05.2024
7:5, 2:0 – Brz gem
Uspeo je Nole da materijalizuje brejk i da povede sa 2:0
18:50 23.05.2024
7:5, 1:0 – Odmah brejk!
Došao je Đoković već u prvom gemu drugog seta do brejk-lopte. I uspeo je da napravi brejk! Nije izgledalo da će tako biti, ali je Novak uspeo!
18:42 23.05.2024
7:5 – Nole dobija prvi set!
Dobio je Đoković prvi set, odlično! Može se reći da se Grikspor srećom držao u setu, potom propustio svoje šanse, ali Novak je dobio set na kraju
18:38 23.05.2024
6:5 – Brejk!
Stigao je Nole do tri vezane brejk-lopte, ali je Grikspor spasio sve tri. Stvorio je Đoković novu brejk priliku, ali je prošao Holanđanin pasing-šotom. Napravio je Novak na kraju brejk!
18:32 23.05.2024
5:5 – Novak spasio četiri set-lopte!
Upao je Đoković u problem, dopustio je tri vezane set-lopte za Grikspora. Prvu je spasio sjajnim servisom. Kao i drugu. A, zatim i treću! Potom i četvrtu.
18:25 23.05.2024
4:5 – Snažno igra Grikspor
Zaista punom snagom udara Holanđanin i posle dobrih servisa ponovo vodi
18:22 23.05.2024
4:4 – Đoković spasio brejk-loptu
Kada Novak ubaci prvi servis tada sve ide mnogo jednostavnije i lakše. Ipak, dopustio je protivniku prvu brejk-loptu na meču. Posle sjajne razmene Novak je stigao do poravnanja, a posle i do gema
18:17 23.05.2024
3:4 – Bez brejka
Nole je propustio veliku šansu, Holanđanina je spasila mreža u petom gemu, a sada je ponovo Talon nastavio sa sigurnim gemovima
18:13 23.05.2024
3:3 – Izjednačenje
Drži korak Đoković, a jasno je obojici da teren nije u najboljem stanju
18:09 23.05.2024
2:3 – Novak uz nedostatak Fortune propustio brejk-šansu
Zapretio je Novak tako što je stigao do 30:30 posle promašenog smeča Holanđanina. Potom je Grikspor promašio bekhendom i dao je brejk-loptu Đokoviću. Potom je Holanđanin imao jako mnogo sreće. Na kraju se izvukao
18:04 23.05.2024
2:2 – Sjajan poen Đokovića
Prvi malo teži gem, Đoković je dopustio protivniku da dođe do 30:30, a onda sjajnom kombinacijom drop šota i loba dobio gem. Nole se žali na teren koji nije u najboljem stanju
17:58 23.05.2024
1:2 – Još jedan siguran gem
Ponovo siguran gem Grikspora koji igra veoma snažno i dosta rizikuje. Za sada serveri lako dobijaju poene
17:56 23.05.2024
1:1 – Novak poravnava
Grikspor udara snažno, a Novak je udarao pametno i uspeo je da dođe do svog prvog gema na meču. Istom merom je odgovorio Đoković
17:53 23.05.2024
0:1 – Grikspor dobija prvi gem
Holanđanin je odabrao da prvi servira i sigurno je započeo duel bez izgubljenog poena
17:50 23.05.2024
0:0 – Počeo je duel
Startovao je meč Đokovića i Grikspora, nadajmo se da neće biti kiše i da će Novak da slavi. Holanđanin prvi na servisu