Saša zablistao pred Sašom – prvenac u Rusiji za preporuku Piksiju

© Sputnik / Alexander Vilf / Uđi u bazu fotografijaSaša Zdjelar
Saša Zdjelar  - Sputnik Srbija, 1920, 20.05.2024
Saša Zdjelar postigao je svoj prvi gol za CSKA u meču protiv Nižnjeg Novgoroda koji sa klupe vodi Saša Ilić, njegov nekadašnji saigrač iz Partizana.
Saša Ilić u poslednje dve utakmice nije imao mnogo uspeha sa ekipom iz Nižnjeg Novgoroda. Posle debakla protiv Sočija kada je njegov tim izgubio rezultatom 6:1, Nižnji Novgorod upisao je i ubedljiv poraz od CSKA koji je slavio 6:2.
Posle golova Oblijakova i Musajeva, za 3:0 pogodio je srpski fudbaler Saša Zdjelar sa kojim je Ilić igrao u Partizanu.
Srpski fudbaler gol je postigao u 37. minutu posle asistencije Musjaeva i ovo mu je prvi pogodak ne samo ove sezone, već prvi od dolaska u tim iz Moskve.
U CSKA je stigao 2022. godine, ukupno je u svim takmičenjima odigrao 74 utakmice, ali prvenac je stigao tek protiv idola iz Partizana.
Ovim golom Zdjelar je opravdao i poverenje selektora Dragana Stojkovića Piksija koji je njegovo ime stavio na širi spisak igrača za Evropsko prvenstvo.
U nastavku meča tim Saše Ilića smanjio je zaostatak na 3:1 golom Stotskija, ali to nije razbudilo njegov tim koji je primio još i golove od Davile, Zabolotnija i Glebova. Ubedljiv poraz ublažio je Boseli.