Nemanja Nedović, Crvena zvezda - Sputnik Srbija

Poletni Nedović briljirao – Zvezda vodi 2:0 u finalu ABA lige

U drugoj utakmici finalne serije ABA lige između Crvene zvezde i Partizana kao bolji izašli su crveno-beli – 80:73. I zato sada vode sa 2:0 u seriji. Duel koji je odigran u Pioniru mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Najzaslužniji za ovakav rezultat bio je Nemanja Nedović koji je u prvom poluvremenu utakmice ubacio čak 21 poen.
Bila je to tesna utakmica, neizvesna, ali je Zvezda na vreme otišla na veću razliku, zapravo na 11 razlike što je bilo najviše na celoj utakmici – za 2:0 u seriji.
Najefikasniji kod Crvene zvezde pored Nedovića bili su Džoel Bolomboj i Branko Lazić sa po 10 datih poena. Kod Partizana najefikasniji bili su Džejlin Smit sa 12, a po 11 su dodali Bruno Kaboklo, Pi Džej Dozir i Zek Ledej.
Nekako se tokom najvećeg dela utakmice sticao utisak da je Crvena zvezda bliža pobedi, konstnatno bi se igrači Janisa Sferopulosa odlepili, a Partizan bi se vraćao najčešće trojkama Smita.
Tako je i na poluvremenu bilo 38:38, a 21 poen od tih 38 kod domaćina dao je Nedović. U nastavku nije povećao skor, ali su se uključili ostali saigrači i nastavila se tradicija da utakmice finala ABA lige dobijaju ekipe koje igraju kod kuće.

Džejms Naneli je završio duel sa dva poena (0/3 za dva i 0/6 za tri), a Panter sa sedam poena (1/5 za dva i 1/3 za tri). Partizan je na ovoj utakmici imao samo osam timskih asistencija, a u prvoj devet. Dakle, sve to je dovelo da Zvezda ima važnu i veliku prednost od 2:0.

Treća utakmica finala igra se u nedelju od 20 časova i 30 minuta. Domaćin će biti Partizan u trećem duelu i eventualnom četvrtom, dok bi u eventualnoj majstorici Crvena zvezda imala prednost domaćeg terena.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
21:33 15.05.2024
38' – Poslednja dva minuta
Zvezda vodi 75:67, a Bolomboj će ići na slobodna bacanja - 77:67
21:27 15.05.2024
36' – Novi poeni Bolomboja
Bio je precizan sa linije za slobodna bacanja - 74:66
21:19 15.05.2024
34' – Bolomboj
Proigrao je Teodosić Bolomboja koji je pogodio iz reketa i odveo crveno-bele u prednost od 70:62
21:09 15.05.2024
31' – Kakva trojka Smita
Razigrao se Smit i sada ubacio neverovatnu trojku, stigao je do 12 poena - 64:60
21:04 15.05.2024
Kraj treće četvrtine
Posle 30 minuta igre rezultat je 61:57, Partizan se drži zahvaljujući trojkama, pre svega Džejlina Smita
20:55 15.05.2024
28' – Zvezda u boljoj poziciji
Crveno-beli posle poena Mitrovića sa penala imaju bolju situaciju - 51:44. Potom i Gedraitis daje trojku - 56:47. Smit vraća trojkom - 56:50
20:52 15.05.2024
26' – Davidovac
Igra dobro Davidovac i u ovoj drugoj utakmici, a sada je odveo crveno-bele na prednost od 49:44
20:47 15.05.2024
24' – Velika borba, Partizan vodi
Teško se dolazi do poena na startu drugog poluvremena, Dozir je pogodio za prednost Partizana - 45:44
20:43 15.05.2024
21' – Trojka Jaga
Jago se razigrao i ubacio trojku - 43:40
20:40 15.05.2024
21' – Počelo je drugo poluvreme
Startovalo je drugo poluvreme druge utakmice finalne serije ABA lige - 38:38. Prve poene dao je Jago - 40:38
20:25 15.05.2024
Poluvreme
Posle 20 minuta igre rezultat na poluvremenu je - 38:38. Nedović je ubacio 21 poen i držao je Zvezdu u prednosti, Partizan se dobrim skokom održao u egalu
20:19 15.05.2024
19' – Panterova trojka
Pogodio je Panter trojku i vratio crno-bele u igru tim potezom - 36:33
20:14 15.05.2024
17' – Nedovićevih 19
Nedović je prva ličnost večerašnje utakmice, već je ubacio 19 poena - 34:27
20:11 15.05.2024
16' – Nastavlja Nedović
Nastavio je Nedović sa odličnom igrom, Partizan se muči da ga zaustavi večeras - 32:37
20:08 15.05.2024
15' – Partizanov odgovor
Dozir igra dobro večeras, pokazao je dozu agresivnosti i sada je 28:27
20:01 15.05.2024
14' – Serija Zvezde
Tompkins pogađa trojku, Zvezda je u seriji 8-0 i vodi sa 28:23. Željko Obradović je morao da zatraži tajm-aut