Novak Đoković - Sputnik Srbija

Moćni Novak lako do pobede protiv urnebesnog Francuza – alarm obeležio meč

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, plasirao se u treće kolo mastersa u Rimu pobedom nad Korentanom Muteom, francuskim teniserom, rezultatom 6:3, 6:1.
Meč je otvorio neočekivano veliki broj grešaka Novaka Đokovića i Korentan Mute to je koristio na sjajan način. Napravio je dva brejka i udarao je svom snagom, nije se štedeo.
Sve je to trajalo prva četiri gema, a onda se probudio pravi Novak koji je zaplesao po rimskoj šljaci.
Počeo je srpski as da pogađa ono što nije, pojačao je ritam, a protivnik je počeo da se nervira što se i očekivalo od njega. Osvojio je Novak prvi set, a onda se dogodila neverovatna situacija.
Na startu drugog seta začuo se alarm na telefonu. Novak i Korentan šokirano su čekali da neko to ugasi, ali ništa se nije dešavalo. Prošlo je mnogo sekundi kada je Francuz shvatio da je reč o njegovom telefonu.
Smejao se Đoković, a potom kada je Mute ugasio svoj telefon, dodatno je pojačao intezitet i apsolutno je zagospodario terenom.
Svaki udarac je slušao najboljeg tenisera sveta. Bilo je tu sjajnih bekhenda, sreća je bila na njegovoj strani, a Mute se samo sve više i više ljutio i tako postepeno približavalo Novaka pobedi.
Ostao je srpski as skoncentrisan i u drugom setu je protivniku dopustio samo jedan gem. U trećem kolu srpski as igraće protiv Čileanca Alehandra Tabila.
Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija, 1920, 10.05.2024
Srbin priredio najveće iznenađenje u Rimu: Kecmanović izbacio Ruda
20:34 10.05.2024
6:3 , 6:1 – Pobeda!
20:32 10.05.2024
6:3 , 5:1 – Sjajno!
Srpski teniser može da počne da odbrojava do pobede! Ne greši Novak, igra fantastično, dok sa druge strane sve više se muči Francuz.
20:29 10.05.2024
6:3 , 4:1 – Novak grabi ka pobedi
Nervoza protivnika dodatno pomaže prvom reketu sveta i olakšava mu posao. Nije morao previše da se pomuči i stigao je do novog brejka.
20:24 10.05.2024
6:4, 3:1 Novak siguran na svoj servis
Još od sredine prvog seta srpski as ne upušta se u probleme na svoj servis, Izuzetno je siguran i nastavlja da gospodari terenom.
20:17 10.05.2024
6:3 , 2:1 – Frandžuz prekida seriju
Sedam gemova zaredom osvojio je prvi reket sveta, a onda Francuz konačno prekida tu seriju i osvaja gem na svoj servis.
20:15 10.05.2024
Pogledajte neviđenu scenu sa meča
Korentan Mute - Sputnik Srbija, 1920, 10.05.2024
Halo! Potez Mutea protiv Novaka neviđen u istoriji tenisa /video/
20:14 10.05.2024
6:3 , 2:0 – Sjajan Novak
Posle velike borbe Novak je uspeo da napravi brejk na startu drugog seta, a onda je spasao brjk lopte na svoj servis i poveo sa 2:0.
19:54 10.05.2024
6:3 – Set za Novaka!
Sve ide po planu! Precizan je prvi reket sveta ne odustaje od ofanzive, a onda posle sjajnog poena i mnogo trčanja Novak stiže do tri set lopte. Koristi prvu!
19:51 10.05.2024
5:3 – Novi brejk Novaka
Dok se francuski teniser ljuti i zamalo lomi reket Novak igra svoju igru i stiže do nove prilike za brejk.Oduzima srpski as servis protivniku!
19:47 10.05.2024
Francuz pravi probleme!
Mute je skinuo poklopac sa mreže i počeo da se svađa sa sudijom kog je optužio da se dere na njega. Sve se dogodilo tokom pauze između dva gema.
19:46 10.05.2024
4:3 – Vodi Đoković
Razigrao se srpski as, počeo je izuzetno snažno i precizno da napada Franucza. Ovoga puta bez problema stiže do gema.
19:40 10.05.2024
3:3 – Vratio se Novak!
Imao je gem lopte Mute, ali sjajni Đoković izborio je izjednačenje. Maestralnim bekhendom došao je do vinera, ali potom nije dobro riternirao. Ipak, nije bio kraj.
Odlično je Novak skratio lopticu, pala je dva puta i ponovo je izjednačenje. Muteov bekhend ostaje u mreži i donosi Novaku brejk loptu za potpuni povratak. Koristi je!
19:33 10.05.2024
2:3 – Konačno!
Konačno je prvi reket sveta dobio prvi poen u svom servis gemu. Potom je počeo da pogađa ono što prethodno nije i osvojio je gem!
19:29 10.05.2024
1:3 – Prvi gem koji nije brejk
Iznenađuje francuski teniser srpskog asa drop-šotovima,a onda Novak priznaje da je protivnikova lopta dobra iako je linijski sudiaj prethodno rekao da je aut. Ovaj gest dočekan je aplauzom.
A onda Novak dobija i aplauz za sjajan poen!
Greši Mute i ponovo se komplikuje i njegov servis gem, ali na kraju Francuz ipak potvrđuje brejk.
19:24 10.05.2024
1:2 – Novi brejk...
Mnogo greši Novak i ponovo previše lako dopušta protivniku tri brejk lopte. Spasao je prve dve, ali ne treću.
19:20 10.05.2024
1:1 – Vraća se Novak!
Već šestu grešku pravi Novak i muči se. Uprkos tome ne dopušta Muteu da tako lako dođe do gema. Ne samo to već je uspeo da sačeka i grešku protivnika i uzvrati brejk.
19:13 10.05.2024
0:1 – Brejk na startu!
Novakov protivnik na početku ne štedi snagu. Pri udarcu sve već čuje stenjanje i Novak ne pronalazi odmah odgovor. Na samom početku Mute stiže do tri vezane brejk lopte. Prvu srpski as spasava, ali ne i drugu.
19:02 10.05.2024