U Lučanima špalir i cveće za šampiona – Zvezda uzvratila „samo“ jednim golom! /video/

© Foto : FK Crvena zvezdaGejlor Kanga i Aleksandar Dragović – FK Crvena zvezda
Gejlor Kanga i Aleksandar Dragović – FK Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 08.05.2024
Crvena zvezda pobedila je Mladost u Lučanima golom kapitena Aleksandra Dragovića, u meču kom je prethodio prolazak crveno-belih kroz špalir i cveće za novog-starog prvaka Superlige.
Utakmica trećeg kola plej-ofa Superlige Srbije nije imala rezultatski značaj za Crvenu zvezdu, koja je u prethodnom kolu protiv TSC-a i matematički obezbedila sedmu uzastopnu titulu prvaka države.
I zato su se očekivali golovi u Lučanima, ali je na kraju viđen samo jedan u mreži domaćina.
Postigao ga je Aleksandar Dragović u 68. minutu susreta, nakon što su u prvom poluvremenu mreže mirovale.
Piter Olajinka pogodio je prethodno stativu, a trener Vladan Milojević je „promešao karte“, pa se tako u startnih 11 u špicu napada našao Uroš Sremčević, meč su počeli i Mimović, Radojević i Šljivić.
U nastavku susreta, Mirko Ivanić zamenio je Jovana Šljivića, Sremčević je ustupio mesto Krasou, dok je Hvan In-Bom ušao umesto Radojevića.
Zvezda je nakon pomenutih izmena bila konkretnija i kao plod takve igre stigao je pogodak iskusnog defanzivca Dragovića.
U 78. minutu Milojević je odlučio da izvede iz igre i Aleksandra Kataija, dok se na terenu našao Šerif Endiaje.
Imao je dosta posla golman domaćih Saša Stamenković, ali kako do kraja susreta nije bilo više golova, tako je Zvezda upisala i 28. pobedu ove sezone i ima čak 87 bodova.
Drugoplasirani Partizan koji je jedva izvukao bod protiv Napretka u Kruševcu (3:3) ima 71 bod.