Partizan potonuo u Šapcu

© Sputnik / Valeriй MelьnikovRukometna lopta
Rukometna lopta - Sputnik Srbija, 1920, 02.05.2024
Rukometaši Partizana poraženi su u trećoj utakmici polufinala prvenstva Srbije od ekipe Metaloplastike rezultatom 34:24.
Navikli su rukometaši Partizana i Metaloplastike navijače na spektakularne utakmice, pa se to očekivalo i od majstorice, koja je ipak bila daleko od neizvesnosti.
Tokom prvog dela prvog poluvremena vodila se velika borba, ali tim iz Šapca pojačao je ritam i stekao prednost.
Sa četiri gola razlike smanjili su crno-beli na tri, a na startu drugog poluvremena i ne jedan gol zaostatka, ali ponovo se probudila Metaloplastika koja je stekla pet golova prednosti.
Sve je manje vremena bilo za Partizan koji se istina u prethodnoj utakmici vratio i sa minus šest, ali to se sada činilo kao nemoguća misija.
Tonuli su crno-beli u nastavku i na kraju je Metaloplastika neočekivano lako slavila i to uz deset golova prednosti.
Želeli su rukometaši Partizana da nastave trku za duplom krunom jer su prethodno osvojili Kup posle spektakla sa Vojvodinom, ali zaustavljeni su. Metaloplastika će se za titulu boriti protiv Vojvodine.
Nikola Milutinov - Sputnik Srbija, 1920, 02.05.2024
Igraju se dve majstorice u Evroligi: Panatinaikos dobio novi spektakl – Olimpijakos srušio Barselonu