Srpski biser ide na NBA draft

© Foto: FIBABogoljub Marković
Bogoljub Marković - Sputnik Srbija, 1920, 26.04.2024
Bogoljub Marković, mladi srpski košarkaš, prijavio se na NBA draft, potvrdio je Miodrag Ražnatović, prvi čovek Mege.
Izuzetno talentovani Bogoljub Marković oduševio je najpre na Evropskom prvenstvu za igrače do 18 godina na kom je Srbija osvojila zlatnu medalju, a zatim je blistao u dresu Megu.
Naročito je na sebe skrenuo pažnju na finalnom turniru ABA lige do 19 godina gde je proglašen za najkorisnijeg igrača (MVP). U finalu je Mega savladala Studentski Centar, a Marković je upisao 25 poena i sedam skokova.
Talentovani košarkaš na finalnom turniru prosečno je beležio 20 poena po meču.
Prošlu sezonu proveo je na pozajmici u OKK Beogradu gde je prosečno beležio 17,9 poena uz indeks 24,1. Bio je najbolji skakač lige sa 254 skoka.
Marković je rođen 2005. godine, a na predstojećem NBA draftu biće četvrti Megin košarkaš posle Nikole Đurišića, Andrije Jelavića i Timofeja Maloveca.