Real Madrid - Sputnik Srbija

Real posle penal drame izbacio Siti i plasirao se u polufinale Lige šampiona!

Real Madrid plasirao se u polufinale Lige šampiona, nakon penal drame na stadionu Etihad, jer posle 90 i 120 minuta nije bilo pobednika - 1:1 (prvi meč 3:3). Heroj je bio Antonio Ridiger koji je hladnokrvno realizovao odlučujući penal. Kraljevski klub će na putu ka finalu imati Bajern Minhen, koji je na Alijanc areni u revanšu dobio Arsenal - 1:0.
Poslednja dva revanš meča četvrtfinala, očekivano su donela ogromnu neizvesnost. Izostala je "kiša golova", što je i realno, jer je ulog bio ogroman, te nije bilo realno da kao prošlog utorka padne 10 golova u oba meča.
Siti i Real krenuli su od nule, uprkos onih 3:3 u Madridu, jer gol u gostima više ne važi, a identičan slučaj je i sa dvobojem u Minhenu, gde je Bajern ugostio Arsenal, posle 2:2 u Londonu.
Mančester siti je imao ulogu favorita, ali niko nikada ne sme da otpiše kraljevski klub, koji je vlasnik čak 14 "ušatih trofeja". Iako su Englezi bili ti koji su diktirali tempo i koji su napadali, Real je iz kontra napada preko asistenta Vinisijusa Žuniora i strelca Rodriga uspeo da izazove muk na Etihadu u 12. minutu.
Mirovale su mreže do poluvremena, a na izjednačujući pogodak Sitija čekalo se sve do 76. minuta kada je Kevin de Brujne plasirao loptu sa četiri metra iznad glave, mora se priznati, odličnog golmana Lunjina.
Kako posle 90 minuta, a ni 120 nije bilo pobednika pristupilo se penalima. Koliko je Real bio inferioran na Ostrvu, potvrđuje činjenica da je prvi korner izveo tek u 107 minutu produžetka!?!?.
Ali, statistika je kao bikini, znate već i sami... Otkriva sve, ali ne pokazuje ništa. I penal drama pripala je Real Madridu, jer su Bernardo Silva i Mateo Kovačić bili neprecizni. Tačnije, njihove udarce zaustavio je Lunjin. S druge strane, Luka Modrić je bio jedini koji je promašio penal za Real. Čovek odluke bio je štoper Antonio Ridiger, koji je hladnokrvno u petoj seriji matirao Edersona, trasirajući Madriđanima put u polufinale Lige šampiona.
Real će tamo odmeriti snage sa Bajern Minhenom, koji je uprkos očajnoj sezoni u Bundesligi i eliminaciji u nemačkom kupu, uspeo da se domogne među četiri najbolja tima Starog kontinenta.
Pao je Arsenal u revanš meču četvrtfinala, a jedini gol na "Alijanc areni" postigao je Džošua Kimih u 63. minutu na savršen centaršut Rafaela Gereira.
Podsetimo, dan ranije su mesto u polufinalu obezbedili Pari Sen Žermen i Borusija Dortmund.
Uz Sputnjik ste mogli da pratite uživo dešavanja u Mančesteru i Minhenu.
Kristijano Ronaldo - Sputnik Srbija, 1920, 17.04.2024
Kazna zbog „pomračenja“ – Arapi bez popusta za Ronalda /video/
23:40 17.04.2024
REAL je posle penala u polufinalu Lige šampiona!
1:0 Alvarez pogađa!
1:0 - Modrićev udarac brani Ederson.
1:0 - Bernarda Silvu je pročitao Lunjin i uhvatio mu je praktično "živu" loptu po sredini.
1:1 - Belingem pogađa!
1:1 - Lunjin brani penal Kovačiću.
1:2 - Lukas Vaskez rutinski, Real vodi!
2:2 - Foden siguran!
2:3 - Načo pogađa!
3:3 - Ederson lako vara kolegu Lunjina.
3:4 - Ridiger pogađa i šalje Real u polufinale Lige šampiona.
23:35 17.04.2024
120+1' - KRAJ idemo u penale
Penali će odlučiti ko će u polufinale na megdan Bajern Minhenu.
23:34 17.04.2024
118' - Brani Lunjin
Pokušao je Hulijan Alvarez.
23:30 17.04.2024
116' - Siti i dalje preti
Mnogo bolji je Mančester siti, Real se opredelio na odbranu i vreba šansu iz kontre.
23:26 17.04.2024
112' - Dvostruka izmena Sitija
Kovačić i Stouns ulaze, izašli su De Brujne i Akanđi.
23:24 17.04.2024
110' - Eder Militao je u igri
Izašao je Karvahal.
23:22 17.04.2024
109' - Karvahal na travi
Grčevi su oborili s nogu kapitena Real Madrida.
23:20 17.04.2024
106' - Počeo je drugi produžetak
Ukoliko ne bude golova, putnika u polufinale odlučivaće penali.
105'+3 - Kraj prvog produžetka!
I dalje je 1:1.
23:17 17.04.2024
105+2' - Kakva šansa!
Ridiger je zamalo promenio rezultat na Etihadu. Šutirao je sa tri metra tik pored Edersonovog gola.
23:15 17.04.2024
105+1' - Prvi korner za Real
Verovali ili ne...
105' - Još dva minuta
Daniele Orsato nadoknadio je dva minuta prvi produžetak.
23:12 17.04.2024
102' - Izašao je Vinisijus
Umesto njega u igri je Lukas Vaskez.
23:11 17.04.2024
100' - Voker zaustavio Vinisijusa
Lako je kao pobednik iz jednog trkačkog duela izašao desni bek Mančester sitija.
23:09 17.04.2024
99' - Foden se spetljao
Bernardo Silva je uposlio Fila Fodena, ali on nije uspeo da uputi udarac kako je želeo, već se spetljao.
23:03 17.04.2024
95' - Pritisak Sitija
Nastavlja se totalna ofanziva Mančester sitija i tokom produžetka.
23:00 17.04.2024
91' - Počeo je prvi produžetak
Mančester siti ima prvi napad.
22:55 17.04.2024
95' - Produžeci u Mančesteru
Mančester siti i Real Madrid odigrali su 1:1, dok je u prvom susretu bilo 3:3 pa će igrati produžeci na Etihadu.
22:54 17.04.2024
94' - KRAJ U MIHNENU!
Bajern je pobedio Arsenal 1:0 golom Kihima i plasirao se u polufinale Lige šampiona.
22:51 17.04.2024
92' - Dva minuta nade za Arsenal
Igra se treći od četiri minuta produžetka u Minhenu, gde Bajern vodi 1:0 protiv Arsenala.