Srbi nastavljaju goleadu na Čizmi – pogodio i Lazović /video/

© AP Photo / Paola GarbuioDarko Lazović
Darko Lazović - Sputnik Srbija, 1920, 15.04.2024
Malo, malo pa u Italiji Srbi daju golove. Pogađaju i Dušan Vlahović i Luka Jović i Lazar Samardžić, a sada je red došao na Darka Lazovića. On je bio precizan na gostovanju njegove Verone Atalanti.
Igrao se 56. minut, Atalanta je vodila sa 2:0 u tom momentu, ali je Srbin dao nadu Veroni koja je četiri minuta kasnije i izjednačila.
Lazović je do gola došao posle akcije koja je išla sa desne strane. Dobio je loptu u centralnom delu igrališta, na nekih 17 metara i preciznim udarcem po zemlji doneo je prvi gol svojoj ekipi na utakmici.
Iako smo navikli Lazovića da gledamo u akcijama probijanja protivničke odbrane po krilu, sada je pokazao da ume da bude opasan iz različitih pozicija.
Nadajmo se da će srpski fudbaleri nastaviti u ovom stilu i da će u pravoj formi dočekati Evropsko prvenstvo.