Kraj za Dušana i pre početka Monte Karla

© Foto : TSS/ Srđan StevanovićDušan Lajović
Dušan Lajović - Sputnik Srbija, 1920, 06.04.2024
Srpski teniser Dušan Lajović izgubio je od Francuza Aleksandra Milera – 6:2, 6:3 u prvom kolu kvalifikacija za Masters u Monte Karlu.
U meču koji je trajao samo 66 minuta, Lajović koji je 30 pozicija bolje rangiran od Francuza, nije uspeo da opravda ulogu blagog favorita.
Miler je odlično otvorio meč, na sopstveni servis nije prepustio Lajoviću da osvoji poen. Usledilo je izjednačenje, da bi se Dušan prvi zborio za brejk loptu u meču i to u petom gemu.
Ipak, Francuz je uspeo da naniže tri poena na servis gem i da pobede 3:2.
Već u sledećem uspeo je da dođe do brejka i Lajoviću nije bilo povratka u prvom setu, u kom je do kraja pretrpeo još jedan gubitak servisa za 6:2.
Drugi set počeo je na identičan način, s obzirom na to da je Aleksandar Miler ponovo osvojio uvodni servis gem bez izgubljenog poena.
Trener Igor Duljaj - Sputnik Srbija, 1920, 06.04.2024
Duljaj o smeni i neostvarenoj želji: „Ne znam da li će mi se ispuniti“
Ovoga puta, Francuz je već u narednom gemu „ukrao“servis Lajoviću. Usledila je potvrda brejka – 3:1.
Uspeo je Dušan Lajović da se izbori za dve brejk šanse u petom gemu i drugu je relizovao. Činilo se da bi srpski teniser, inače, 57. na ATP rang-listi mogao u potpunosti da se vrati u meč i da se bori za plasman u naredno kolo, ali se to nije dogodilo.
Miler je napravio i drugi brejk u drugom setu za vođstvo rezultatom 5:3, posle čega je iskoristio drugu meč loptu i elinisao je Srbina u Kneževini.
Podsetimo, Novak Đoković će igrati na Mastersu u Monte Karlu.