Tadić postigao najlepši gol u karijeri /video/

© AFP 2023 / VIRGINIE LEFOURDušan Tadić
Dušan Tadić - Sputnik Srbija, 1920, 03.04.2024
Dušan Tadić, kapiten reprezentacije Srbije, postigao je maestralan gol u pobedi Fenerbahčea nad Adanom u 31. kolu turske Superlige.
Navikao je Dušan Tadić navijače Fenerbahčea na golove i asistencije, ali pogodak kakav je postigao u meču sa Adanom retko se viđa.
Kapiten reprezentacije Srbije i turskog Fenerbahčea oduzeo je na sredini terena loptu protivničkom igraču, a onda je video golmana koji je izašao napred i odmah šutirao. Igrao se 70. minut, lopta je letela preko pola terena i zatresla mrežu, a Dušan je postigao jedan od najllepših golova u karijeri.
„Nikada u karijeri nisam dao gol sa takve distance, bilo je ovo prvi put. Najvažnije je bilo da osvojimo tri boda i uspeli smo da obradujemo svoje navijače“, rekao je Tadić posle utakmice.
Prethodno je Fenerbahče poveo već u 17. minut golom Đika, da bi u 25. izjednačio Mario Baloteli. Džeko je ponovo doneo prednost domaćem timu u 51. minutu, a potom je Tadić pogotdio za 3:1.
Deset minuta posle Dušanovog gola mrežu je zatresao Barasi za Adanu, a konačnih 4:2 uspostavio je Dursun.
Srpskom kapitenu gol na ovoj utakmici bio je deveti ligaški ove sezone, a ukupno 14. u svim takmičenjima.
Srpski košarkaški trener Dušan Alimpijević - Sputnik Srbija, 1920, 03.04.2024
Srpski trener gledao raspad tima sa nevericom – a onda dobio isključenje: Bešiktaš bez finala