Bogdan ušao u istoriju u debaklu Atlante u Holivudu /video/

© AP Photo / Brynn AndersonBogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović - Sputnik Srbija, 1920, 19.03.2024
Košarkaši Atlante pretrpeli su težak poraz od Los Anđeles Lejkersa u Holivudu - 136:105, a srpski as Bogdan Bogdanović pružio je solidnu partiju i imao dvocifren broj poena. Bogi, kako ga zovu u SAD, ispisao je istoriju Hoksa, ubacivši jubilarnu 200. trojku u sezoni, pa se probio na šesto mesto večne liste, preskočivši Mokija Blejhoka.
Atalanta se u "gradu anđela" provela ko bos po trnju. Lejkersi su od početka susreta vodili glavnu reč na parketu i pobeda se praktično nijednog trenutka nije dovodila u pitanje.
Hoksi, bez prve zvezde Treja Janga, nisu mogli da pariraju Lebronu Džejmsu i drugovima. Lejkersi su već posle uvodne deonice imali dvocifrenu prednost - 38:28, koju su do odlaska na poluvreme dodatno povećali 73:59 i već tada se moglo naslutiti da će "jastrebovi" pasti u Holivudu, samo je bilo pitanje kojim rezultatom.
Arina Sabalenka - Sputnik Srbija, 1920, 19.03.2024
Tragedija – Sabalenkin momak pronađen mrtav
Sve četiri četvrtine domaćin je rešio u svoju korist. U trećoj je rezultat bio 38:27, da bi poslednji kvartal takođe pripao Lejkersima - 25:19, pa je konačan rezultat bio ogromnih 31 razlike za "jezerdžije" - 136:105.
Jedna od retkih svetlih tačaka u redovima Hoksa bio je Bogdan Bogdanović, koi je susret završio sa 17 poena uz tri skoka i dve izgubljene lopte. Kapiten Srbije šutirao je 5/11 iz igre, od čega trojke 3/5.
Upravo je poslednja trojka koju je pogodio u meču, bila njegova jubilarna 200. ove sezone. Tako je Bogdan postao šesti najbolji trojkaš u jednoj sezoni Atlante, prestigavši na večnoj listi Mokija Blejhoka, koji je u sezoni 94/95. ubacio 199 trojki.
Atlanta je trenutno 10. tim Istočne konferencije sa odnosom pobeda i poraza 30-38, te i dalje ima šanse da se plasira u plej-of, dok će Bogdanović imati priliku da dodatno popravi plasman na večnoj listi trojkaša Hoksa u jednoj sezoni.