Partizan - Crvena zvezda - Sputnik Srbija

Zvezda izgubila dobijen meč, a Partizanu malo jedan Avramović za čudo u Barseloni

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Makabija u 29. kolu Evrolige na svom terenu rezultatom 84:80, iako su tokom tri četvrtine imali prednost. U meču koji je počeo u Barseloni nešto kasnije poraz od 94:76 je doživeo i Partizan od istoimene domaće ekipe. Utakmice ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.
Igrači Zvezde su u utakmicu sa Makabijem ušli bez pomoći Nedovića, Lazića, Teodosića, Topića, ali su uspeli da prikažu sjajnu igru i imali su vođstvo tokom 30 minuta igre.
Ipak, poklekli su u finišu, dozvolili su protivniku da poslednju deonicu otvori serijom 17:2, što je bilo dovoljno za preokret i nedostižnu prednost koja je značila i 19. poraz crveno-belih u elitnom takmičenju.
Najefikasniji u timu Zvezde bio je Jago Mateus sa 20 poena i sedam asistencija, toliko uspešnih dodavanja je imao i Adam Hanga uz 12 poena, dok je Dževonte Smart ostao na 12 poena.
Dvocifreni učinak upisao je i ruski košarkaš Džoel Bolomboj sa 11 poena i osam skokova, a na drugoj strani su dominirali centri Bonzi Kolson sa 22 poena i Džoš Nibo sa 18 poena i 13 skokova.
Dok se Zvezda borila u poslednjoj deonici svog meča, Partizan je dobro otvorio utakmicu u Barseloni nošen energijom Avramovića, rival je uspeo da uspostavi kontrolu i povede sa pet poena posle prve deonice, a u finišu poluvremena crno-beli su čak imali šansu za izjednačenje.
Nije tada Naneli želeo da zastane i šutira, išao je ka košu i izbacio loptu do Pantera, ali prekasno, što je značilo da domaćin na veliki odmor nosi tri poena viška.
Nastavak nije prijao Partizanu, smušenost na oba kraja parketa je Barseloni omogućila i 15 poena prednosti, a potpuno neverovatno deluje činjenica da su crno-beli iz istog ugla primili tri trojke od tri različita protivnička igrača.
Pojačao je odbranu Partizan u drugom delu treće deonice i sveo zaostatak na svega šest poena pred finalni kvartal, smanjio je za još dva, ali je to bilo sve od crno-belih koji su nizali greške, predvođeni kapitenom Panterom i nisu mogli ništa bolje od poraza rezultatom 94:76.
Uzaludne su bile sjajne partije Alekse Avramovića sa 27 i Zeka Ledeja sa 16 poena, uzaludna je bila i velika borbenost Alena Smailagića, ponovo je Kevin Panter bio očajan sa svega šest poena, koliko je imao i Frenk Kaminski, a ako se zna da je Džejms Naneli dao samo jedan više, a Peri Dozir dva manje, jasno je da Partizan nije imao nikakve šanse da dođe do pozitivnog rezultata.
Partizan je doživeo 16. poraz u takmičenju i propustio je da se odlepi od Valensije na desetoj poziciji tabele, mestu koje vodi u doigravanje za plej-of.
Na drugoj strani Nikolas Laprovitola je imao 17, Vili Ernangomes 15, Džabari Parker 12, Rokas Jokubaitis 11, a Nikola Kalinić devet uz pet skokova.
Tokove mečeva ste mogli da pratite uz Sputnjik:
22:24 14.03.2024
40' - Kraj, poraz Partizana
Na kraju 94:76 za Barselonu.
22:18 14.03.2024
38' - Katastrofa
Šest izgubljenih lopti i bez poena iz igre za Partizan.
Barsa vodi 90:72.
22:12 14.03.2024
35' - Očajni Partizan
Samo dva poena za pet minuta.
Barselona vodi 84:70.
22:08 14.03.2024
33' - Sve se kažnjava
Promašaj Anđušića pa trojka Abrinesa.
Partizan gubi 81:70.
22:05 14.03.2024
32' - Uzalud borba Smailagića
Opet loši potezi Pantera i potom faul Ledeja u napadu.
Barsa to kažnjava preko Ernangomesa za 78:70.
22:03 14.03.2024
31' - Ledej spasao Pantera
Užasno dodavanje kapitena Ledej je pretvorio u poene i smanjio na 74:70.
21:59 14.03.2024
30' - Partizan u zaostatku
Pred poslednju četvrtinu gubi 74:68.
21:55 14.03.2024
28' - Aleksa vraća trojku
Ali, uzalud, Barsa vodi 74:63.
21:48 14.03.2024
26' - Serija Ledeja!
Šest poena u nizu za umanjenje na 67:58.
21:41 14.03.2024
BARSELONA
25' - Neverovatno
Nisu se ni okrenuli igrači Partizana, a Kalinić im je ubacio trojku, a sa istog mesta su potom ubacili i Parker i Rubio.
Partizan gubi 67:52.
21:40 14.03.2024
BARSELONA
23' - Lopta ne laže
Fantomski faul Smailagića posle koga se povredio i dva promašena bacanja Ernangomesa.
Partizan gubi 58:52.
21:37 14.03.2024
BARSELONA
21' - Kalinić kažnjava
Trojka za 54:50.
21:20 14.03.2024
BARSELONA
20' - Zamalo do egala...
Panter nije uspeo da šutne na vreme.
Partizan gubi 51:48 na poluvremenu.
21:18 14.03.2024
BARSELONA
20' - Naneli!
Posle skoka Ledeja trojka za umanjenje na 51:48.
21:15 14.03.2024
BARSELONA
18' - Kažnjavanje
Avramovićeva trojka pa pet poena u nizu za domaće.
BARSELONA
16' - Anđušić!
Trojka za umanjenje na 38:36.
21:07 14.03.2024
BEOGRAD
40' - Zvezda na putu ka porazu