Bogdanov bum nije sprečio pad „jastrebova“ – Njujork svedok najsiromašnijeg meča

© AP Photo / Hakim Wright Sr.Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović - Sputnik Srbija, 1920, 11.03.2024
Bogdan Bogdanović, kapiten Srbije, bio je najefikasniji košarkaš u porazu Atlante od Nju Orleansa – 116:103. Bogi je ubacio 25 poena imao je sedam asistencija i jedan skok, ali to nije pomoglo „jastrebovima“ da izbegnu poraz.
Loše je Atlanta ušla u meč i izgubila je uvodnu deonicu od Pelikansa rezultatom 26:20. Do odlaska na poluvreme ta prednost gostiju prerasla je u dvocifrenu – 42:53.
Nisu Hoksi, bez povređene prve zvezde Tre Janga, uspeli da pronađu „ključ“ za trijumf nad Nju Orleansom, iako su prethodno nanizali tri pobede u NBA ligi, protiv Memfisa, Klivlenda i Njujork Niksa.
Izgubili su Bogdan i drugovi i treću četvrtinu, da bi tek u poslednjoj, kada je praktično sve već bilo rešeno uspeli da nadigraju rivala 38:36.
Atlanta je na 10. poziciji Istočne konferencije sa učinkom od 29 pobeda i 35 poraza, dok je Nju Orleans zahvaljujući 39. trijumfu peti na Zapadu.
Kada su ostali mečevi u pitanju u noći između nedelje i ponedeljka u NBA ligi, u Njujorku je odigran meč sa najmanje poena ove sezone. Filadelfija se radovala protiv Niksa, a nijedna ekipa nije dobacila do 80 poena, rezultat na kraju bio je 79:73, pa je to „najsiromašniji“ meč ove sezone.