Novak Đoković - Sputnik Srbija

Novak posle pola decenije slavio u Indijan Velsu – najbolji kad je najteže!

Posle pet godina Novak Đoković, najbolji teniser sveta, upisao je pobedu na mastersu u Indijan Velsu. U drugom kolu savladao je Aleksandra Vukića, australijskog tenisera, rezultatom 6:2, 5:7, 6:3. U narednom kolu protivnik srpskog asa je Italijan Luka Nardi.
Pola decenije je prošlo od poslednjeg nastupa Novaka Đokovića u Indijan Velsu, a i dalje se ništa nije promenilo jer protivnici i dalje strepe od srpskog asa. Aleksandar Vukić iako ima šta da pokaže nije uspeo da napravi iznenađenje.
Surovo je Novak otvorio meč, odmah je napravio brejk i time pokazao protivniku da ima odgovor na njegove servise koji je trebalo da su mu najjače oružje. Samo je na trenutak u trećem gemu Novaku opala koncentracija, ali Vukić nije uspeo to da iskoristi i da realizuje brejk loptu.
Na kaznu nije čekao dugo, stigla je u sedmom gemu kada Đoković pravi novi brejk i rutinski stiže do seta.
Šta se tačno promenilo za samo koji minut pauze verovatno ne zna ni sam Novak, ali drugi set doneo je potpuno drugačiju pesmu.
Nakon što je lako došao do svog servis gema Vukić je napravio brejk. Prvi reket sveta imao je priliku da taj brejk odmah uzvrati u narednom gemu, tačnije imao je tri prilike za to, ali posle promašenog sveča sve je krenulo nizbrdo i Novak ne uspeva ni uz tri šanse da osvoji gem na protivnikov servis.
To je dalo samopouzdanja Vukiću, ali srpski as je imao strpljenja. Igrao se peti gem, a Novak je sjajno odgovarao na servise australijskog tenisera i nagrada u vidu brejka je konačno stigla.
Iako se Novak vratio u Vukićevoj igri nije bilo prevelikog pada i sve je mirisalo na taj-brejk. Međutim, nekoliko Novakovih grešaka iz forhenda sprečilo je taj-brejk i umesto toga australijski teniser dolazi do seta.
Delovao je Novak bolje u trećem setu, naročito kada je ispustio glasan urlik u momentu kada je stigao do dve brejk lopte, ali nijednu nije iskoristio srpski as. Ipak, već u narednom servis gemu protivnika Đoković je pojačao ritam i konačno slomio otpor Vukića.
Nije više bilo oscilacija, Novaka je taj brejk poveo ka pobedi, a potom je u devetom gemu poptuno stao Vukić i srpski as je posle dva sata i 12 minuta stigao do pobede.
Simona Halep  - Sputnik Srbija, 1920, 09.03.2024
Novak je verovao, Simona je pobedila: „Poslao mi je podršku pre i posle suđenja – divim mu se“
02:32 10.03.2024
6:2, 5:7, 6:3 – Kraj! Pobeda Novak!
Novim brejkom Novak Đoković stigao je do pobede, prve posle pet godina u Indijan Velsu.
02:29 10.03.2024
6:2, 5:7, 5:3 – Novak na gem do pobede
Izgubio je prvi reket sveta prvi poen u gemu, ali se ispravio u naredna dva. Odigrao je i sjajan volej posle kog je stigao na gem od pobede.
02:24 10.03.2024
6:2, 5:7, 4:3 – Kraj Novakove serije
Nije dozvolio u ovom gemu australijski teniser da mu srpski as zapreti pa je tako lako osvojio gem.
02:22 10.03.2024
6:2, 5:7, 4:2 – Potvrda brejka
Sluša Novaka prvi servis i samim tim mu olakašava posao, ali uprkos tome i dalje ne posustaje Vukić. Međutim, čini se da posustaje njegov forhend i Novak potvrđuje brejk.
02:16 10.03.2024
6:2, 5:7, 3:2 – Novak pravi brejk!
Šeta australijski teniser Đokovića po terenu, ali posle jednog uspešnog forhenda drugi je otišao u aut. Usledila je još jedna greška, a onda je Novak sjajno napao i stigao do dve brejk lopte. Imao je priliku da napadne Vukićev drugi servis i to je i učinio!
02:13 10.03.2024
6:2, 5:7, 2:2 – Izjednačenje!
Brani se Aleksandar na sve načine, a Đoković mora da igra agresivno jer jedino tako stiže do poena. Pomogao je i snažan servis, a imao je srpski as i sreće jer protivnik ponovo ne uspeva da pošalje dobar drop-šot.
Nije bilo lako, ali Novak stiže do izjednačenja.
02:07 10.03.2024
6:2, 5:7, 1:2 – Propuštene dve brejk lopte
Odlično je srpski as izgradio poen, ali samu liniju koju Novak nije očekivao pogodio je protivnik. U narednom poenu srpski as maestralno je pročitao Aleksandrom smeč i tako mu „ukrao“ poen. Nadmudrio je Đoković protivnika,a potom mu poslao silovit ritern za brejk loptu.
Konačno se začuvao i Novakov prepoznatljivi urlik, ali nije se dao Vukić koji je stigao do izjednačenja. Ni drugu brejk loptu nije uspeo da iskoristi prvi reket sveta, a onda je usledila greška iz bekhenda. Gem koji je trajao skoro šest minuta pripao je Vukiću.
02:01 10.03.2024
6:2, 5:7, 1:1 – Novak rutinski izjednačio
Agresivan je najbolji teniser sveta i zahvaljujući tome uspeva da veže tri poena, a potom i četvrti za izjednačenje.
01:58 10.03.2024
6:2, 5:7, 0:1 – Vukić poveo u trećem setu
Pogađa uglove raspoloženi Vukić, ali sa druge strane dobro riternira Đoković. Ipak, ne ide srpskom as, a sa druge strane protivnik stiže do gema.
01:52 10.03.2024
6:2, 5:7 – Novak izgubio set!
Najpre je Novak napravio grešku, a potom je Vukić „ukrao naredni poen“. Asom srpski teniser stiže do prvog poena u gemu, ali potom zakucava forhend u mrežu i poklanja protivniku dve set lopte!
01:45 10.03.2024
6:2, 5:6 – Siguran i Vukić
Vukić na sličan način kao Novak osvaja gem i osigurava taj-brejk.
01:42 10.03.2024
6:2, 5:5 – Novo izjednačenje
Još jednim snažnim servisom Novak otvara gem, a onda upisuje i deseti as. Bez velikih problema prvi reket sveta stiže do izjednačenja.
01:37 10.03.2024
6:2, 4:5 – Prednost ponovo na strani Vukića
Najduža razmena pripala je Vukića, a završena je Novakovom netipičnom greškom. Odgovorio je srpski as u narednom poenu neverovatnim riternom na servis koji je išao 204 kilometara na čas.
Sačekao je Đoković novu grešku protivnika, ali potom je i sam napravio jednu posle koje je Aleksandar došao do gem lopte koju je i iskoristio.
01:32 10.03.2024
6:2, 4:4 – Novak as majstor
Đoković ekspresno stiže do 30:0 i prestiže protivnika po broju aseva osmim takvim udarcem, a onda je mirno sačekao i Aleksandrovu grešku za tri gem lopte. Devetim asom stiže do četvrtog gema.
01:29 10.03.2024
6:2, 3:4 – Vukić prekida Novakovu seriju
Odličan poen odigrali su Novak i Aleksandar, a onda Vukić šalje maestralnu forhend paralelu kojoj je aplaudirao i sam Đoković. Bilo je to dovoljno da ponovo povede u drugom setu.
01:26 10.03.2024
6:2, 3:3 – Novak se potpuno vratio
Peti as na meču upisuje Novak, ali i treću duplu grešku. Srećom ona ga nije omela u narednim poenima u kojima je bio siguran posle čega je stigao do izjednačenja u drugom setu.
01:22 10.03.2024
6:2, 2:3 – Vraćen brejk!
Na svaki drugi servis Vukića Đoković ima odgovor. Bilo ih je pet u drugom setu i posle svakog je poen osvojio Novak. Međutim, kada ubaci prvi servis Novakov protivnik uglavnom stiže do poena.
Izborio se Novak za novu brejk loptu, a nakon što je loptica pala na samu liniju Đoković vraća brejk.
01:17 10.03.2024
6:2, 1:3 – Prvi gem za Novaka
Novak je konačno proigrao u drugom setu, dobro servirao i upisao prvi gem.
01:12 10.03.2024
6:2, 0:3 – Novak propustio tri brejk lopte!
Dva puta već Aleksandru ne prolazi drop-šotom, a posle nove greške, srpski as našao se u prilidi da odmah uzvrati brejk.Prvu nije iskoristio Novak i to nakon što je poslao smeč u mrežu, a potom Vukić dobrim servisom spasava drugu, na isti način i treću.