Bogdanovih istorijskih hiljadu – Micić i Jović se nisu radovali /video/

© AP Photo / Brynn AndersonBogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović - Sputnik Srbija, 1920, 09.03.2024
Bogdan Bogdanović, kapiten reprezentacije Srbije, prvi put je u jednoj NBA sezoni uspeo da postigne preko hiljadu poena, što je potvrda da bek Atlante igra najbolju i najefikasniju sezonu. U trijumfu Hoksa nad Memfisom u gostima rezultatom 99:92, Bogi je ubacio 16 poena, imao je šest skokova i tri asistencije.
Proveo je Bogdanović na parketu 35 minuta i imao je izuzetno zapažen učinak, šutirao je iz itre 6/14, kada su trojke u pitanju procenat pogođenih 50 odsto – 3/6.
U utakmici sa malim brojem poena kada je NBA u pitanju, Atlanta je na kraju izašla kao pobednik. Uprkos tome što je Memfis bolje otvorio susret i što je uvodnu deonicu dobio dvocifrenm razlikom 31:20, Hoksi su već do odlaska na veliki odmor uspeli da se izbore za rezultatski egal – 46:46.
Fantastična odbrana Atlante u drugoj četvrtini i svega 15 primljenih, napsram 26 ubačenih poena bili su „ključ“ za povratak u meč, koji će kasnije Bogdanović i ekipa dobiti.
„Eksplodirao“ je Dežonte Marej koji je ubacio 41 poen, imao je sedam skokova i šest asistencija za 40 minuta provedenih u igri.
Drugi najefikasniji u redovima Hoksa bi je upravo Bogdan Bogdanović.
S druge strane, u Memfisu je bolji od ostalih bio Džekson koji je brojao do 21, nedostajala mu je jedna uhvaćena lopta za dabl-dabl učinak.
Atlanta je i treću deonicu dobila zahvaljujući dobroj odbrani i velikom broju postignutih poena – 34:26, i na kraju je u četvrtoj uspela da odoli napadima „grizlija“ za konačnih 92:99.
Kada su ostali srpski košarkaši u pitanju koji su bili na parketu u noći između petka i subote, Vasilije Micić nije pomogao Šarlotu da izbegne poraz od Vašingtona na gostujućem terenu 112:100.
Vasa je bio odličan, što potvrđuje i 14 ubačenih poena, imao je tri skoka i isto toliko asistencija za 32 minuta u igri.
I talentovani Nikola Jović imao je jaku minutažu u porazu Majami Hita od Oklahome – 107:100.
Srpski reprezentativac zabeležio je učinak od sedam poena, uz osam skokova i tri asistencije za nepunih pola sata igre. Ipak, Oklahoma je na kraju ta koja se radovala.