Kevin Panter - Sputnik Srbija

Partizan posle napete borbe ostao bez pobede: Nejpir ugasio crno-bele

Košarkaši Partizana poraženi su od Olimpije u Milanu rezultatom 85:83 (22:21, 19:19, 23:27, 21:16) u 28. kolu Evrolige. Napeta i velika borba vodila se do samog kraja, ali presudan je bio šut Šabaza Nejpira koji je na pet sekundi do kraja pogodio trojku za pobedu Olimpije.
Bolji početak teško da su košarkaši Partizana mogli da zamisle. Tri fantastična napada, dve trojke i jedan precizan šut za dva poena naveli su domaći tim da odmah zatraži tajm-aut.
Crno-beli za kratko vreme uspeli su da preseku nekoliko napada Olimpije, ali tim iz Milana ubrzo se probudio i potpuno preokrenuo ritam utakmice. Za to je najviše bio zaslužan Šilds koji je gotovo sam i stigao do izjednačenja.
U drugom delu prve deonice Partizan je nizao greške i tako poklonio Olimpiji prednost posle prvih deset minuta – 22:21.
Preslikan scenario viđen je u drugoj deonici. Košarkaši Partizana otvorili su četvrtinu trojkama, dobrim rekacijama u odbrani, a onda je usledila tišina odnosno period bez poena crno-belih.
To su znali da iskoriste igrači domaćeg tima koji su ponovo preokrenuli rezultat u svoju korist. Mogla je ta prednost da bude i ubedljivija da nije bilo Alekse Avramovića koji je u samoj završnici najpre ukrao loptu, a zatim i poentirao – 41:40.
Treća deonica dobro je počela za Partizan, trojkom je taj deo igre otvorio Kevin Panter, ali sve jre krenulo nizbrdo kada je kapiten dobio tehničku grešku jer je bio previše ljut na sudiju.
Važnu ulogu u tim trenucima preuzeli su Avramović i Anđušić, ali i Kaboklo koji je pogodio važne šuteve i tako ostavio crno-bele u igri. Pred početak poslednje deonice Partizan je imao prednost – 67:64.
Rasplamsala se borba u poslednjoj četvrtini, a najviše problema Partizanu je zadavao Nikola Mirotić koji je za kratko vreme ubacio tri trojke. Ponovo su u ključnim trenucima pogađali Anđušić i Kaboklo.
Borbeni Zek Ledej uspeo je u poslednjem minutu da donese izjednačenje, međutim ključni momenat dogodio se na pet sekundi do kraja kada je Šabaz Nejpir pogodio trojku. Crno-beli nisu uspeli da realizuju napad za tih pet sekundi i iz Milana se vraćaju poraženi.
Najbolji pojedinac u timu Partizana bio je Avramović sa 19 poena, jednim skokom i tri asistencije. Dobru utakmicu odigrao je Kaboklo koji je imao 13 poena i pet skokova, a važnu ulogu imali su i Ledej i Anđušić koji su upisali 12, odnosno 11 poena.
Kada je reč o pobedničkom timu najefikasniji je bio Mirotić sa 19 poena, jednim skokom. Isti broj poena je imao Šilds koji je imao i tri skoka uz šest asistencija. Hol je imao 18 poena, pet skokova i tri asistencije.
22:29 08.03.2024
40’ – Kraj! Poraz Partizana
Ne ulazi trojka Pantera, ali Ledej hvata ofanzivni skok i pogađa pod faulom! Zek je pogodio za izjednačenje. Na pet sekundi do kraja ušla je trojka Šabaza Nejpira, makar je tako delovalo. Posle gledanja snimka videlo se da je Nejpir gazio liniju pa je tako dopisano dva poena.
Pet sekundi ostalo je Partizanu, ali nisu je ikoristili– 83:85.
22:22 08.03.2024
40’ – Poslednji minut borbe
Nije uspeo Avramović da vrati trojku, Anđušić je napravio faul. Nejpir je oba puta pogodio sa linije penala. Novi tajm-aut, poslednji koji ima traži Obradović – 80:83.
22:18 08.03.2024
39’ – Nejpir preokreće
Nejpir pogađa važnu trojku, odmah tajm-aut zove Obradović – 80:81.
22:17 08.03.2024
38’ – Anđušić za novu prednost
Partizan ne koristi još jedan napad, Anđušić pogađa o tablu! – 80:78.
22:16 08.03.2024
37’ – Izjednačenje!
Ledej je ostao sam, ali nije to iskoristio. Šilds pogađa za izjednačenje – 78:78.
22:15 08.03.2024
36’ – Nema poena
Anđušić nije uspeo da pogodi iz teške pozicije, ali Partizan je imao sreće jer Šilds pravi korake – 78:76.
22:10 08.03.2024
35’ – Vodi Partizan
Kaboklo je bio na ivici da izgubi loptu, ali je uspeo nekim čudom da poentira i to pod faulom. Pogodio je i dodatno slobodno bacanje! – 78:76.
22:09 08.03.2024
34’ – I dalje Mirotić...
Crno-beli gube loptu, zapravo je Šilds krade, a potom Anđušić faulira Mirotića iako je lopta već bila u Danilovim rukama. Sudije su potom pogledale snimak i odlučile da je to bio faul pri šutu pa je Nikola dobio i dva slobodna bacanja i oba je pogodio.
Težak šut nije uspeo da ubaci Trifunović, a Mirotić pravi treći faul. Aleksa je još jednom sjajan na prodoru – 75:76.
22:04 08.03.2024
33’ – Mirotić pravi probleme Partizanu
Kaboklo pravi korake, ali onda Trifunović krade loptu, trči kontru i ostavlja loptu Ponitki. Mirotić pogađa treću trojku u poslednjoj deonici – 74:73.
22:02 08.03.2024
32’ – Izjednačeno je
Još jednu trojku pogodio je Mirotić, a zatim je Avramović poentirao na drugoj strani. Šilds je pobegao Kaboklu koji ge je poslao na liniju penala odakle je košarkaš Olimpije bio polovičan – 71:71.
21:59 08.03.2024
31’ – Mirotić pogađa trojku
Ponitka je ukrao loptu, ali vratila se Olimpija i to trojom Mirotića koja donosi izjednačenje. Kaboklo nije uspeo da poentira, ali nad njim je napravljen faul, pa su tako crno-beli ponovo došli do prednosti zahvaljujući Brunovim bacanjima – 69:67.
21:56 08.03.2024
30’ – Partizan vodi!
Poeni Kabokla donose prednost crno-belima, a onda Mekgruder pravi faul u napadu. Anđušić upisuje nove poene! – 67:64.
21:54 08.03.2024
29’ – Olimpija ima minimalnu prednost
Mirotić je nakon faula Ledeja precizan oba puta sa linije penala. Riči je faulirao Anđušića koji je takođe precizan oba puta – 63:64.
21:51 08.03.2024
28’ – Napeto u Milanu
Posle dobre odbrane Aleksa iz kontre upisuje lake poene.Usledila je još jedna odlična odbrana crno-belih, ali Hol uz zvuk sirene upisuje trojku. Vraća je Kaboklo! – 61:62.
21:48 08.03.2024
27’ – Anđušić!
Šilds ponovo pleše po terenu, a onda Smailagić greši, Na drugoj strani Hajns ispušpta loptu, Anđušič ostaje sam i pogađa trojku – 56:59.
21:46 08.03.2024
26’ – Bore se crno-beli
Nejpir krade loptu, lake poene upisuje Hol. Ledej na drugoj strani nije pogodio, ali bio je na pravom mestu Smailagić koji ispravlja. – 53:57.
21:43 08.03.2024
25’ – Problemi!
Veliki problemi za Partizan jer je Panter dobio tehničku i ujedno četvrti faul. Slobodna bacanja Olimpiji su donela preokret, na sve to i Nejpir pogađa trojku – 51:55.
21:41 08.03.2024
24’ – Crno-belima čuvaju prednost
Promašio je prvi put Hol koji je nedugo zatim faulirao Ledeja. Usledilo je novi faul, ovoga puta Nejpira na Avramoviću. Srpski reprezentativac bio je polovičan sa linije penala – 51:49.
21:38 08.03.2024
23’ – Druga Aleksina trojka
Dozir je u problemu sa faulovima, ima ih već tri. Hol ostaje sam i pogađa svoju treću trojku. Vojtman pravi faul u napadu nad Ponitkom koji se odlično postavio. Aleksa pogađa trojku! – 50:49.
21:36 08.03.2024
22’ – Vodi Partizan
Dobro su crno-beli reagovali u odbrani, a potom je Dozir to iskoristio i upisao svoje prve poene – 47:46.