Trener košarkaša Crvene zvezde Janis Sferopulos - Sputnik Srbija

Monako bolji od Zvezde uz rekordera Evrolige Majka Džejmsa

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Monaku Saše Obradovića u okviru Evrolige – 98:80. Meč će ostati zapamćen po rekordu Majka Džejmsa, sada najboljem poenteru Evrolige u istoriji. Duel ste mogli da pratite uz Sputnjik.
Utakmica će dugo biti zapamćena i po tome što je MajkDžejms oborio rekord Vasilisa Spanulisa (4455) po broju datih poena u Evroligi i sada je na prvom mestu u istoriji. Zanimljivo je da je Džejms sa 87 utakmica manje od Grka uspeo da postigne više poena i zauzme tron.
Do svog 4456. poena Džejms je stigao tri minuta i 53 sekunde pre kraja prvog poluvremena, kada je pogodio šut sa distance preko Stefana Lazarevića.
Džejms je završio utakmicu sa 20 poena i bio je najefikasniji na utakmici. Kod Crvene zvezde najbolji je bio Luka Mitrović sa 18 poena i 10 skokova, dok je Jago Mateus dodao 16.
Crveno-beli su bolje otvorili utakmicu i kroz tranziciju došli do prednosti od četiri poena. Vrlo brzu su do preokreta došli domaći košarkaši koji su se oslonili na šut sa distance i tako uspeli da dođu do prednosti od osam poena.
U drugoj deonici prednost Monaka je porasla na 11 poena ali se Crvena zvezda konsolidovala u odbrani i uspela da makar malo smanji razliku, najviše zahvaljujući indivudualnom kvalitetu Mitrovića i Jaga Dos Santosa.
Na početku treće deonice košarkaši beogradskog kluba napravili su seriju lakih poena i tako smanjili zaostatak na samo jedna poen. Košarkaši Monaka su ipak odbili nalet gostiju i tako do kraja četvrtine uspeli da vrate plus devet na semaforu.
U poslednoj četvrtini Crvena zvezda nije imala snage za preokret, pa je prednost domaćina samo rasla i najviše iznosila 22 poena.
Crvena zvezda je sada na skoru od 10 pobeda i 18 poraza i zauzima 16. poziciju na tabeli. Pokazalo se ponovo koliko crveno-beli imaju problema kada igraju na gostovanjima.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
20:51 07.03.2024
37' – Moteijunas za 91:75
Džejms je proigrao Litvanca i sada je Monako već skoro pa obezbedio pobedu...
20:42 07.03.2024
34' – Monako se odlepio
Donta Hol nastavlja sa zakucavanjima, Monako vodi 82:66
20:37 07.03.2024
31' – Okobo
Pogodio je Okobo trojku i Monako ponovo ima dvocifrenu prednost - 72:60. Potom još jedna trojka - 75:60
20:33 07.03.2024
Kraj treće četvrtine
Posle 30 minuta igre Monako vodi sa 69:60
20:30 07.03.2024
29' – Loš potez Tobija
Tobi je odigrao jako loše i promašio, na drugoj strani fauliran Okobo - 63:58. Potom i koš Hola- 67:58
20:27 07.03.2024
28' – 60:57
Monako i dalje vodi, Zvezda je u igri
20:21 07.03.2024
26' – Nerešeno je
Nedović je doneo poene Zvezdi, sada je 55:55 u Kneževini
20:13 07.03.2024
23' – 48:47
Jago za Bolomboja i sada je Zvezda na samo poenu zaostatka!
20:09 07.03.2024
21' – Gedraitis
Odmah u prvom napadu Litvanac je pogodio trojku - 46:41
19:53 07.03.2024
Poluvreme
Monako vodi sa 46:38, Jago i Mitrović su ubacili po 10 poena
19:51 07.03.2024
19' – Poeni Kembe Vokera
Problem za Zvezdu su i faulovi Mitrovića - 46:37
19:44 07.03.2024
Džejmsov rekord
Majk Džejms je novi rekorder Evrolige kao igrač sa najviše datih poena u istoriji Evrolige. Džejmsu je data i lopta sa kojom je postigao poene. Svi su na nogama u dvorani - 38:31. Utakmica je zaustavljena zarad šoua, videćemo kada će se nastaviti
19:40 07.03.2024
16' – 36:25
Blosomgejm je pogodio dva laka koša i sada je Monako otišao na dvocifrenu prednost
19:35 07.03.2024
14' – 27:23
Džejms je dao dva poena i poravnao se sa Spanulisom
19:31 07.03.2024
13' – Džejms na tri poena od istorije
Džejmsu nedostaju tri poena da ispiše istoriju i postane najbolji strelac u istoriji Evrolige - 29:23
19:27 07.03.2024
11' – Hanga
Hanga je ubacio trojku - 25:20, a onda Zvezda smanjuje na 25:23 i Obradović mora da traži tajm-aut
19:23 07.03.2024
Kraj prve četvrtine
Monako je poenima Okoba i Motejunasa stigao do prednosti - 25:17
19:17 07.03.2024
8' – Zvezda vodi
Crveno-beli vode u Monaku, a Džejms maši u seriji što je odlično po Zvezdu - 13:17