Kažnjen sudija koji je zaustavio Real: Pravda je vraćena – ne i gol

© AP Photo / Jose BretonReal Madrid
Real Madrid - Sputnik Srbija, 1920, 06.03.2024
Posle odluke da svira kraj meča Valensija – Real Madrid u momentu kada je lopta Cuda Belingema letela i potom završila u golu, Hesus Hil Manzano, glavni sudija, kažnjen je suspenzijom na dve naredne utakmice.
Danima se govorilo o nestvarnoj situaciji na meču Valensije Valensije i Real Madrida zbog situacije u 99. minutu kada je Džud Belingem postigao gol za 3:2 i pobedu „kraljevskog kluba“.
Taj gol nije priznat, jer je sudija Hesus Hil Manzano odlučio da svira kraj i to u momentu kada je lopta letela ka golu. Smatrao je arbitar da ima pravo jer je nadoknada od osam minuta istekla, ali odabrao je zaista pogrešan trenutak.
Zbog svoje odluke da poništi gol jer je lopta zatresla mrežu posle zvižduka koji je označio kraj, Hil Manzano je kažnjen i biće suspendovan na naredne dve utakmice.
Iza ove odluke stoje španska liga i Sudijska komisija, a kazna može da bude i oštrija jer se tek čeka konačna presuda.
Ova odluka trebalo bi da donese pravdu, ali Realu neće moći da vrati gol i pobedu.
Istog sudiju vrlo dobro pamte i navijači Crvene zvezde jer je na meču Lige šampiona protiv Milana svirao kraj u trenutku kada su crveno-beli trebalo da izvedu korner.