Hari Kejn - Sputnik Srbija

Kejn i Miler sačuvali Tuhela – Bajern i PSŽ lako do četvrtfinala /video/

Fudbaleri Bajern Minhena i Pari Sen Žermena prvi su četvrtfinalisti Lige šampiona. Bavarci su na „Alijanc areni“ pobedili Lacio u revanšu rezultatom 3:0 (prvi meč 0:1), dok su Parižani posle 2:0 na svom terenu, slavili u San Sebastijanu protiv Real Sosijedada 2:1.
Pod velikim pritiskom bio je Tomas Tuhel trener Bajern Minhena, jer se dan uoči revanš meča osmine finala pisalo o ultimatumu koji je pred njega stavila uprava Bavaraca. Morao je Nemac da eliminiše Lacio ili bi dobio otkaz. Uspeo je Bajern 12. put u prethodnih 13 sezona Lige šampiona da se plasira u četvrtfinale.
Bajern je posle minimalnog poraza u Rimu na „Olimpiku“ išao na sve ili ništa i uspeo je da „slomi“ otpor nebeskoplavih.
Prvi gol u meču viđen je u 38. minutu kada je Hari Kejn matirao Provedela na asistenciju Rafaela Gereira.
Nizali su se napadi Bavaraca koji su po svaku cenu želeli da dupliraju prednost do odlaska na poluvreme i uspeli su u tome.
Tomas Miler je bio najprisebniji posle šuta koji je nakon kornera uputio De Liht, da bi snalažljivi Nemac uspeo glavom iz neposredne blizine da smesti loptu u mrežu – 2:0.
U nastavku susreta na „Alijanc areni“ gosti su morali da se „otvore“ i da pokušaju da nadoknade gol zaostatka.
Umesto toga Kejn je pokupio odbitak posle šuta Liroja Sanea i Provedel je po treći put morao da vadi loptu iz svoje mreže.
Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija, 1920, 05.03.2024
Nema Briha, ima penala za rvački zahvat nad Mitrovićem – Srbin nepogrešiv!
Igrao se 66. minut. Već tada je bilo jasno da je Lacio završio evropsku priču, a da će Bajern među osam najboljih u jednoj od najgorih sezona u poslednjih deset godina.
Kada je u pitanju duel u San Sebastijanu, gosti su preko dvostrukog strelca Kilijana Mbapea lako odradili posao.
Mbape, o čijem odlasku na kraju sezone bruji Evropa, uspeo je već u 15. minutu da pogodi malu mrežu posle bravure i milimetarski preciznog šuta.
Francuz je u nastavku susreta u 56. minutu ponovo bio koban po Real Sosijedad i trasirao je put „pariskim svecima“ u četvrtfinale Lige šampiona.
Tok mečeva Bajern Minhen - Lacio i Real Sosijedad - Pari Sen Žermen mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik sport.
22:56 05.03.2024
94' - Gotovo je i u San Sebastijanu
Pari Sen Žermen je slavio rezultatom 2:1 i eliminisao je Real Sosijedad u osmini finala Lige šampiona.
22:53 05.03.2024
94' - Kraj meča u Minhenu
Pobeda Bajerna rezultatom 3:0 za siguran plasman u četvrtfinale Lige šampiona.
22:51 05.03.2024
90' - GOOOL - Sosijedad smanjuje
Merino je pogodio mrežu Đanluiđija Donarume - 1:2.
22:49 05.03.2024
90' - Još četiri minuta u Minhenu
Serž Gnabri zamenio je Džamala Musijalu.
22:47 05.03.2024
89' - Kataldi "požuteo"
Neoprezan je bio fudbaler Lacija koji je na polovini Bajern Minhena udario Harija Kejna, zbog čega je opravdano dobio žuti karton.
22:44 05.03.2024
86' - Bajern odrađuje posao
Bavarci drže loptu i kontrolišu dešavanja na terenu. Još manje od pet minuta ostalo je do kraja regularnog toka.
22:35 05.03.2024
78' - Dvostruka izmena u Bajernu
Alfonso Dejvis zamenio je Rafaela Gereira, a Tel je ušao umesto Milera.
22:26 05.03.2024
64' - Poništen gol Sosijedadu
Zatresao je Sosijedad mrežu Pari Sen Žermena, ali je posle VAR asitencije pokazano da je golu prethodio ofsajd.
22:25 05.03.2024
66' - GOOOL - Bajern vodi 3:0
Strelac je ponovo Hari Kejn, koji je sa pet metara pokupio odbitak Provedela posle šuta Liroja Sanea.
22:18 05.03.2024
57' - GOOOL - PSŽ vodi 2:0
Zubeldija nije lepo napravio ofsajd zamku i Kilijan Mbape mu se iskrao iza leđa, stuštio se ka kaznenom prostoru Sosijedada i zakucao loptu u bliži ugao.
22:17 05.03.2024
59' - Gereiro neprecizan
Mogao je Bajern do trećeg gola da je Rafael Gereiro bolje zahvatio loptu iz odlične situacije.
22:16 05.03.2024
56' - PSŽ čuva prednost
Bez većih problema Parižani čuvaju vođstvo u Španiji. Ukupan rezultat Real Sosijedad - Pari Sen Žermen do sada je 3:0.
22:12 05.03.2024
55' - Musijala izblokiran
Biće korner za Bajern Minhen.
22:10 05.03.2024
52' - Pada Imobile
Lacio traži penal. Šutirao je Italijan, a De Liiht je odneo i njega i loptu.
22:04 05.03.2024
46' - Počelo je drugo poluvreme
Bajern nastavlja sa napadima protiv Lacija.
21:49 05.03.2024
45+2' - Poluvreme
Bajern vodi 2:0 protiv Lacija, PSŽ 1:0 protiv Real Sosijedada.
21:48 05.03.2024
45+2' - GOOOL! Bajern duplira prednost
Miler pogađa mrežu na asistenciju De Lihta za 2:0! Raspad Lacija u samo nekoliko minuta.
21:46 05.03.2024
45' - Igraće se još minut u Minhenu
Bajern pokušava da drugog gola.
21:41 05.03.2024
40' - Kakva šansa za Bajern
Mogao je Musijala da duplira prednost Bavaraca.
21:39 05.03.2024
39' - GOOOL! Vodi Bajern!
Hari Kejn je strelac. Englez se najbolje snašao nadomak peterca Lacija i uspeo je glavom da smesti loptu u mrežu Lacija.