Inteligentnom Miciću „ukrali“ loptu za slavlje Rajakovićevog Toronta /video/

© AP Photo / Nell RedmondVasilije Micić
Vasilije Micić - Sputnik Srbija, 1920, 04.03.2024
Košarkaši Šarlot Hornetsa poraženi su u dramatičnoj završnici od Toronta koji s klupe vodi Darko Rajaković - 111:106,. Srpski reprezentativac Vasilije Micić bio je jedan od tragičara u porazu "stršljenova" jer je izgubio loptu u finišu u napadu za izjednačenje.
Dobar meč odigrao je bivši košarkaš Oklahome i Efesa koji ponovo ima solidnu minutažu i zapaženu ulogu, što nije bio slučaju u redovima Tandera.
Vasa je susret okončao sa 12 poena, imao je šest asistencija i dva skoka za 35 i po minuta provedenih na parketu.
Ipak, na kraju se radovao srpski stručnjak Darko Rajaković, čiji je tim imao više prisebnosti u uzbudljivoj završnici, a jedan od ključnih momenata bila je ukradena lopta iz ruku Vasilija Micića u poslednjem napadu za izjednačenje, jer je Toronto imao tri poena prednosti, pa bi eventualna trojka donela rezultatski egal.
Činjenica je da je Toronto u finišu imao prednost, ali je stvari na parketu zakuvao Vilijams koji je napravio seriju 8:0, čime je približio Šarlot na 102:100 na 86 sekundi do kraja. Preokret je doneo bivši igrač Partizana Dejvis Bertans koji je pogodio trojku za 103:102.
Od tog trenutka usledilo je buđenje Reptorsa koji su serijom slobodnih bacanja u izvedbi Kviklija koji je realizovao svih šest, otišli na 108:103 na svega 20 sekundi pre kraja.
Prišli su gosti na 109:106, imali loptu za izjednačenje, ali ju je izgubio Micić, za kog je trener Hornetsa rekao da je izuzetno inteligentan košarkaš i da i te kako ume da razigrava saigrače, što je bilo Vasino "glavno oružje" dok je harao Evropom i u dva navrata je uzeo MVP trofej u Evroligi.
Na kraju se u srpskom derbiju u NBA ligi radovao Darko Rajaković sa svojim Torontom.
Partizan - Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 03.03.2024
Partizan strahovao od Cedevite posle ubačenih 70 poena za poluvreme – Zvezda ubedljiva u Baru