Sudije iz Hrvatske režirale poraz Srbije u Podgorici

© Sputnik / Vladimir VyatkinRukomet
Rukomet - Sputnik Srbija, 1920, 03.03.2024
Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je od Crne Gore rezultatom 26:25 u četvrtom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, zahvaljujući aktivnom učešću sudija.
Srpkinje su u poslednjem napadu u Podgorici imale šansu za izjednačenje, postigle su gol, ali su sudije iz Hrvatske, braća Lončar, dosudile probijanje.
Srbija ostaje na trećem mestu tabele, u narednoj rundi će igrati sa Bugarskom, a potom i sa Turskom koja je drugoplasirana.
Utakmicu u Podgorici je obeležila velika borba, a ishod je odlučen u poslednjih pet minuta.
Odbranjeni sedmerac Srbija nije realizovala, usledila je kazna Crnogorki za prednost 25:24, a potom je sudijskom odlukom poništen gol srpskog tima na svega četiri minuta do kraja duela.
Crna Gora je ubrzo povela sa dva gola, Srpkinje su potom izgubile loptu iako su imale igračicu više na terenu, ali su potom smanjile zaostatak.
Srbija je u poslednjem napadu postigla gol za izjednačenje, ali je odlukom sudija iz Hrvatske taj pogodak poništen i ostalo je 26:25 za domaću ekipu.