Nikola se radovao, Bogdan dvocifren u padu Jastrebova

© AP Photo / Wilfredo LeeNikola Jović
Nikola Jović - Sputnik Srbija, 1920, 03.03.2024
Srpski košarkaš Nikola Jović pružio je solidnu partiju u trijumfu Majamija nad Jutom rezultatom 126:120, dok je Bogdan Bogdanović zabeležio dvocifren broj poena u porazu Atlante Hoks od Bruklin Netsa 114:102.
Kapiten Srbije Bogdan Bogdanović ubacio je 13 poena uz šest skokova i jednu asistenciju za 35 minuta provedenih na parketu.
Bogdan je šutirao iz igre 4/13, dok je trojke šutirao 3/8. Najefikasniji u redovima Jastrebova bio je Marej sa 20 poena uz 11 asistencija i šest skokova, pratio ga je Hanter sa 15 poena.
Altanta je dobila uvodnu deonicu rezultatom 28:21, ali je u nastavku Bruklin bio taj koji je kontrolisao dešavanja na terenu. Do preokreta je domaćin došao u trećoj četvrtini, koju je dobio zahvaljujući odličnoj defanzivi rezultatom 30;18, pa se u poslednji kvarta ušlo rezultatom 90:80.
Nusu Netsi dozvolili sebi luksuz da prokockaju dvocifrenu prednost, a predvodio ih je Mikal Bridžis sa 38 poena uz pet skokova i dve asistencije.
Kada je u pitanju drugi srpski reprezentativac koji se u noći između subote i nedelje našao na parketu, Nikola Jović bio je sasvim solidan u trijumfu Majamija protiv Jute - 126:120.
Momak rođen u Lesteru pre 20 godina ubacio je osam poena, imao je tri skoka i četiri asistencije za nešto manje od 19 minuta provedenih u igri.
Jović je bio na 50 odsto šuta iz igre - 3/6, dok je od toga brojke šutirao 2/5.