Košarkaš Crvene zvezde Nemanja Nedović - Sputnik Srbija

Bleda Zvezda poražena u Minhenu: Silovit početak – a onda problemi

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 27. kolu Evrolige od Bajerna u Minhenu rezultatom 74:66 (20:19, 12:8, 21:19, 21:20). Posle novog poraza crveno-beli ostali su na 16. mestu na tabeli Evrolige i sada je plej-in jako daleko.
Odlično je pokrenuo Crvenu zvedzu raspoloženi Luka Mitrović čiji su poeni pokrenuli seriju gostujućeg tima. Bolomboj je u napadu bio najbolji tokom prvih deset minuta, ali falila mu je podrška saigrača.
Čuvala je Zvezda prednost, posle samo dva i po minuta crveno-beli imali su 11:4, ali pred kraj deonice usledio je pad u napadu što je Bajern iskoristio i na isteku četvrtine preokrenuo rezultat.
Najviše je tome doprineo Buker koji nije izlazio iz igre i koji je u prvih deset minuta postigao osam poena, ali je trojke Obsta koji je svojim upečatljivim oružjem otvorio i drugu deonicu.
Usledilo je pad obe ekipe, mučenje u napadu i niz grešaka bili su jedino što je moglo da se vidi u prvih nekoliko minuta druge deonice. Bajern je za dva poena šutirao 9/3, a Zvezda 11/3 dok su košarkaši nemačkog kluba postigli dve trojke iz šest pokušaja, a crveno-beli iz isto toliko šansi nijednu.
Jago je napravio nekoliko grešaka i donosio je loše odluke koje su koštale ceo tim, pa je tako Zvezda drugu deonicu završila sa samo osam poena, a jedina sreća za goste bila je što igrači domaćeg tima takođe nisu blistali i postigli su samo 12 poena.
Drugo poluvreme počelo je takođe trojkom Bajerna, ovoga puta pogodio je Buker, ali za razliku od druge deonice u ovoj su oba tima ofanzivno bila bolja. Nisu mogli crveno-beli u tim trenucima previše da zaprete, pogotvo zbog raspoloženog Bukera koji je za tih deset minuta dao 12 poena.
Trojka Hange na samom kraju treće deonice dala je nadu Zvezdi, a tu nadu dodatno je probudio nastavak serije u poslednjoj četvrtini.Tobi je dao trojku, Nedović je bio precizan za dva ponea i tako je Zvezda došla na samo dva poena zaostatka.
Ipak, sve je to kratko trajalo jer je Bajern vezao tri trojke i time odoleo napadu gostiju. Serijom od 6:0 na dva minuta do kraja utakmice Bajern je činilo se stavio tačku na meč što se i ispostavilo kao tačno.
Falilo je Zvezdi asistencija, svega osam imali su za ceo meč crveno-belih što je jasan parametar da je bilo problema u napadu. Najbolji pojedinac bio je Smart sa 13 poena, dva skoka i asistencijom , dok su dvocifreni bili još Bolomboj sa 11 poena i devet skokova, kao i Nedović sa 10 poena, tri skoka i jednom asistencijom.
Buker je bio najbolji igrač meča sa 22 poena i šest skokova, dok je pobedi Bajerna doprineo i Ibaka sa 12 poena, osam skokova i tri asistencije.
22:25 01.03.2024
40' – Kraj! Zvezda poražena u Minhenu
Nije Zvezda uspela da napravi čudo u poslednja dva minuta i upisuje novu poraz – 66:74.
22:11 01.03.2024
38' – Velika prednost Bajerna
Ibaka pogađa za plus devet za Bajern, a Buker za novu dovicfrenu prednost – 57:68.
22:04 01.03.2024
36' – Povreda Bonge
Deluje kao da se Bonga ozbiljno povredio. Izašao je sa parketa uz pomoć tima jer nije mogao ni da se osloni na nogu. A na parketu Zvezda dobro reaguje u odbrani, potom je Davidovac iznudio faul. – 57:64.
22:02 01.03.2024
35' – Po trojka na obe strane
Ostao je sam Bonga i pogodio trojku, ali omdha uzvraća Davidovac! Usledio je koš Vajler Beba, a potom promašaj Jaga – 57:64.
22:00 01.03.2024
34' – Bori se Zvezda
Bonga udara rampu Nedoviću, posle toga pogađa Smart – 54:59.
21:58 01.03.2024
33' – Probudio se Bajern
Gifaj ne pogađa trojku, ali ni na drugoj strani ne uspeva ovoga puta Tobi. Na neverovatan način pogađa Bonga – 52:59.
21:55 01.03.2024
32' – Zvezda u naletu
Crveno-beli nastavili su borbeno, Nedović postiže nove poene, na drugoj strani pogađa Bolmaro! – 51:56.
21:53 01.03.2024
31' – Poslednjih deset minuta!
Tobi smanjuje prednost Bajerna na samo četiri poena, Bajern ne uzvraća! – 49:53.
21:50 01.03.2024
30' – Kraj treće deonice
Neverovatnom trojkom Hange zatvara se treće deonica – 46:53.
21:48 01.03.2024
29' – Buker zadaje probleme
Buker je ostao sam i iskoristio to za nove lake poene, crveno-beli na drugoj strani gube loptu – 43:52.
21:45 01.03.2024
28' – Zvezda ne uspeva da smanji razliku
Usledio je loš napad Zvezde, pa potom i novi prekršaj Mitrovića koji je poslao Bukera na liniju slobodnih bacanja sa koje je košarkaš Bajerna oba puta bio siguran. Sa druge strane fauliran je Nedović koji je takođe bio precizan na liniji penala.
Posle atraktvnog dodavanja Vajler Beba na još atraktivniji način zakucava Buker – 41:50.
21:40 01.03.2024
27' – Bajern čuva prednost
Buker je siguran na liniji penala, a onda se odlično Mitrović izborio za nove poene – 39:46.
21:36 01.03.2024
26' – Dobar Mitrović
Ibaka je uspeo da nadmurdi Mitrovića, ali Luka na drugoj strani odličan u napadu. Imao je Bolomboj sjajnu priliku, aliizabrao je loše rešenje i prokockao je šansu – 37:44.
21:34 01.03.2024
25' – Nedović!
Bolomboj zakucava i smanjuje prednost domaćih, a onda i dobra odbrana Hange nad Bolmarom. Nedović vraća energiju u tim Zvezde prvom trojkom! – 35:40.
21:32 01.03.2024
24' – Dvocifrena prednost Bajerna
Po još jedan nerealizovan napad usledio je na obe strane, a onda to prekida Ibaka koji pogađa za dvocifrenu prednost Bajerna – 30:40.
21:27 01.03.2024
22' – Po greška na obe strane
Izlazi lopta iz koša Smartu, a Bajern gubi loptu – 29:38.
21:26 01.03.2024
21' – Počelo je drugo poluvreme
Treću deonicu trojkom je otvorio Buker za plus osam ekipe Bajerna, ali potom tu prednost smanjuje Gedraitis. Na drugoj strani za tri poena pogađa Lučić – 29:38.
21:09 01.03.2024
20' – Kraj prvog poluvremena
Loša deonica na obe strane. Mnogo promašaja i grešaka, a Bajern iz ove situacije izlazi za nijansu bolji – 27:32.
21:05 01.03.2024
19' – Bolomboj budi Zvezdu
Bolomboj fantastično spušta loptu u koš – 27:32.
21:02 01.03.2024
18' – Serija Bajerna
Kao da je Smart probudio i protivničke igrače, Bolmaro odmah uzvaća na drugoj strani. Greše crveno-beli i Edvards postiže lake poene – 25:32.