Srpkinje se vratile iz minusa – i poklonile pobedu Crnoj Gori!

© Sputnik / Lola ĐorđevićObeležavanje Dana srpskog jedinstva u Beogradu
Obeležavanje Dana srpskog jedinstva u Beogradu - Sputnik Srbija, 1920, 29.02.2024
Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od Crne Gore na svom terenu rezultatom 31:30.
Uroš Račić - Sputnik Srbija, 1920, 29.02.2024
U crno-zelenima se sve crveni – osim Račića /video/
Srpkinje su imale šansu za pobedu, ali su greškama dozvolile rivalkama da ostvare trijumf u poslednjim minutima.
Srbija je imala čak četiri gola zaostatka na poluvremenu, uspela je da se vrati sjajnom igrom u napadu, odbrana nije bila na nivou, ali je rezultat bio aktivan.
U nekoliko navrata Srbija je dolazila i do preokreta, imala je po gol viška i delovalo je da će uspeti da izvuče pozitivan rezultat.
Ipak, meč je rešen u poslednjim minutima, Crnogorke su izvele spektakularnu akciju iz deveterca, dozvoljen im je bio samo ubačaj i šut, a one su izigrale celu odbranu Srbije veštim fintama i omogućile sebi laku realizaciju sa linije od šest metara.
Fudbalska lopta  - Sputnik Srbija, 1920, 29.02.2024
Levica iz Srbije – savršenstvo! /video/
Srbija nije mogla ništa više da uradi u poslednjem napadu pa je na kraju doživela minimalan poraz na svom terenu od 31:30.
Posle tri odigrana kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo Srbija je na drugom mestu tabele Grupe 6 sa tri poena, ima po pobedu, remi i poraz, dok je Crna Gora sa maksimalna tri trijumfa lider.
Na Evropsko prvenstvo idu dve najbolje ekipe, Crna Gora i Srbija su trenutno u toj poziciji, ali Srbiji preti Turska koja ima identičan učinak, ali i negativnu gol-razliku.