Jovićeva partija karijere – i to protiv Adetokumba i Milvokija

© AP Photo / Wilfredo LeeNikola Jović
Nikola Jović - Sputnik Srbija, 1920, 14.02.2024
Košarkaši Majami Hita pobedili su Milvoki Bakse rezultatom 123:97, a srpski reprezentativac Nikola Jović odigrao je najbolji meč od kada je u NBA ligi. Jović je završio meč sa 24 poena, tri asistencije i sedam skokova i bio najefikasniji u svom timu.
U timu Milvokija grčki košarkaš Janis Adetokumbo ubacio je poen manje od Srbina, uz 11 skokova i osam asistencija.
Jović je počeo u startnoj postavi i preuzeo je veću ulogu nego što inače ima, pa je zabeležio 24 poena, sedam skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu, odigravši bez greške - odnosno ijedne izgubljene za pola sata na parketu.
Statistika je utoliko bolja ako se zna da je postigao pet trojki, a pogađao je osam od 13 iz igre.
Čini se da bi ovo mogla da bude odskočna daska za nastavak Jovićeve sezone, jer do sada nije dobijao puno prilika da igra (21 meč, 16,7 minuta po utakmici). Čak 11 poena je ubacio Jović u prvoj četvrtini, dok je 10 dodao u trećoj, a tri u drugoj. Došao je do rekorda karijere i sa poenima i sa brojem trojki.
Možemo samo da se nadamo da će Jović nastaviti sa ovakvim partijama i da će trener Erik Spolstra da mu ukaže veću minutažu u nastavku.
Oklahoma je nadigrala Orlando u gostima sa 127:113, a srpski košarkaš Aleksej Pokuševski nije ulazio u igru.