Mančester siti - Sputnik Srbija

Siti „pokorio“ Parken – minimalac Reala u Lajpcigu

Fudbaleri Mančester sitija i Real Madrida upisali su pobede u prvim mečevima osmine finala Lige šampiona i to na gostujućem terenu. Aktuelni prvak Starog kontinenta slavio je rezultatom 3:1 (2:1) protiv Kopenhagena na Parken stadionu, dok je kraljevski klub remek-delom Braima Dijaza savladao Lajpcig – 1:0 (0:0).
Mnogo razloga za zadovoljstvo imaju Englezi i Španci, s obzirom na to da će za revanš mečeve koji će biti odigrani za tri nedelje imati prednost domaćeg terena.
Utakmica u Danskoj počela je totalnom ofanzivom kaznene ekspedicije Pepa Gvardiole koja je treći put gostovala na Parkenu i stigla je do prvog trijumfa.
Mrežu domaćina zatresao je Kevin De Brujne u 10. minutu, kada je rutinski pogodio suprotan ugao unutrašnjim delom stopala desne noge.
Apsolutnu kontrolu imali su „građani“, da bi u 34. minutu Ederson napravio neshvatljivu grešku. Golman Sitija dodao je loptu u noge fudbalerima Kopenhagena, a rezantnim udarcem Matson je doneo izjednačenje.
Iako se očekivalo da će se na odmor otići s miroljubivih 1:1, Bernardo Silva je iskoristio trenutak nepažnje odbrane danskog tima i samo je ćušnuo loptu u mrežu na dodavanje Kevina De Brujnea.
U nastavku susreta Mančester siti je bez većih problema uspeo da sačuva stečenu prednost, a treći gol postigao je Fil Foden na asistenciju De Brujena u treće minutu sudijske nadoknade. Jasno je da je Siti praktično u četvrtfinalu Lige šampiona i da je revanš 6. marta na Etihadu samo formalnost.
Kada je u pitanju okršaj Lajciga i Real Madrida, Nemci su stigli do prednosti već u drugom minutu, kada je Benjamin Šeško matirao Lunjina.
Ipak, ispostavilo se da je Henrihs koji je bio u ofsajdu ostvario kontakt s golmanom Real Madrida i posle intervencije VAR gol je poništen.
Nije bilo golova u prvih 45 minuta, ali je prvi „pao“ posle samo tri minuta nastavka.
Fantastičan solo-prodor u režiji Braima Dijasa, koji je zamenio u startnoj postavi povređenog Džuda Belingema, doneo je prednost Realu.
Nanizao je omaleni ofanzivac trojicu protivničkih igrača i jačom, levom nogom, pogodio dalji ugao gola Petera Gulačija.
Pretio je Lajpcig najčešće preko Hrvata Danija Olma, ali bezuspešno. S druge strane, najbolju priliku za Real propustio je Brazilac Vinisijus Žunior koji je posle jedne kontre u 72. minutu pogodio stativu.
Lajpcig će u Madridu morati da ide na sve ili ništa, kako bi ostao u igri za plasman u četvrtfinale Lige šapiona.
Uz Sputnjik sport mogli ste uživo da pratite dešavanja sa prvih mečeva osmine finala Lige šampiona.
22:54 13.02.2024
94' - Gotovo je u Lajpcigu i u Kopenhagenu
Real Madrid slavio je protiv Lajpciga - 1:0, dok je Mančester siti rezultatom 3:1 slavio protiv Kopenhagena na Parken stadionu.
22:53 13.02.2024
93' - GOOOL! Siti stavlja tačku - 3:1
Fil Foden je strelac posle nove asistencije Kevina De Brujnea. Belgijanac je postigao vodeći gol i upisao je dve asistencije.
22:52 13.02.2024
92' - Strašne šanse za Siti
Mogao je Mančester siti do trećeg gola, ali je Erling Holand zaustavljen u dva navrata. Fantastične odbrane golmana Kopenhagena Grabare.
22:51 13.02.2024
90' - Tri minuta u Kopenhagenu
Igraće se još 180 sekundi, isto koliko je i prvo poluvreme bilo produženo.
22:49 13.02.2024
90' - Još četiri minuta
Toliko će se igrati u Lajpcigu, gde Real vodi 1:0 golom Dijaza.
90' - Kampl na terenu
Izveo je trener Lajpciga iz igre Šlagera i uveo Kevina Kampla.
22:46 13.02.2024
87' - Real čuva loptu
Još tri minuta preostalo je do isteka regularnih 90, a Real Madrid rutisnski čuva loptu i odrađuje posao protiv Lajpciga.
22:39 13.02.2024
79' - Foden preko gola
Smirio je Englez jednu loptu grudima, a zatim raspalio levom nogom po lopti, koja je otišla visoko preko Kopenhagenovog gola.
22:30 13.02.2024
71' - Olmo zapretio, Vinisijus pogodio stativu!
Mogao je Hrvat da donese izjednačenje, ali je Lunin sjajno odbranio. Sevnula je kontra Reala iz koje je Vinisijus Žunior pogodio stativu.
22:26 13.02.2024
66' - Karvahal "požuteo"
Iskusni defazivac Real Madrida dobio je žuti karton zbog povlačenja Ćavija Simonsa na sredini terena. Velika borba vodi se između Lajpciga i Real Madrida, gde gosti i dalje imaju prednost.
22:21 13.02.2024
60' - Strašan potez Akea
Defanzivac Mančester sitija je glavom "skinuo" loptu s noge Kornelijusu. Sjajan centaršut uputio je Elujunusi, ali je Ake bio koncentrisan i rasčistio je opasnost ispred Edersonovog gola.
22:17 13.02.2024
57' - Siti kontroliše ritam
Drže loptu fudbaleri Mančester sitija na sredini terena i ne dozvoljaju Kopenhagenu da ih ugrozi na bilo koji način.
22:10 13.02.2024
51' - Lajpcig mogao do izjednačenja
Dani Olmo je iz izgledne pozicije šutirao jako, ali pravo u golmama Lunjina. Od svega samo korner za Lajpcig.
22:08 13.02.2024
49' - GOOOL! Vodi Real Madrid
Pravo malo remek-delo Braima Dijaza. Nanizao je trojicu fudbalera Lajpciga i levom nogom poslao loptu u dalji ugao gola Petera Gulačija. Lajpcig - Real 0:1.
22:06 13.02.2024
46' - Počela su druga poluvremena
Lajpcig je bio bolji rival protiv Reala u prvih 45 minuta, Siti očekivano vodi u Danskoj.
21:49 13.02.2024
Poluvreme!
Siti vodi u Kopenhagenu 2:1, dok u Nemačkoj miruju mreže u meču Lajpcig - Real Madrid.
21:46 13.02.2024
45+1' - GOOOL! Siti ponovo vodi u Kopenhagenu
Bernardo Silva je strelac! Omaleni Portugalac ćušnuo je samo loptu u mrežu na dodavanje Kevina De Brujnea - 1:2.
21:40 13.02.2024
39' - Danci prete!
Oslobodio se pritiska Kopenhagen i počeo je da preti. Oprobao je šut sa distance strelac izjednačujućeg gola Matson.
21:35 13.02.2024
34' - GOOOL! Kopenhagen stiže do izjednačenja
Kakva greška Edersona. Golman Mančester sitija dodao je loptu fudbalerima Kopenhagena, koji su preko Matsona rezantnim udarcem stigli do poravnanja rezultata - 1:1. Danci iz prvog šuta ka golu protivnika stižu do izjednačenja.
21:29 13.02.2024
29' - Orban "seče" kontru
Brahim Dijaz je povukao kontru Real Madrida, ali ga je nepropisno zaustavio defanzivac Lajpciga Vili Orban na sredini terena.