Saldanja „zaljuljao“ Javor, Zvezda bolja od Zmajeva

© Sputnik / Skrinšot, videoVladan Milojević
Vladan Milojević - Sputnik Srbija, 1920, 10.02.2024
Fudbaleri Partizana gostovali su Javoru na otvaranju prolećnog dela sezone Superlige, a crno-beli su na kraju došli do tri boda na teškom terenu - 0:1 (0:0). I na taj način su zadržali prvu poziciju na tabeli. Crvena zvezda opravdala je ulogu favorita protiv Voždovca pobedom od 2:1.
Jedini gol za crno-bele dao je Saldanja u 62. minutu utakmice i to petom, na atraktivan način.
U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali jeste oštre igre. Sudija se hvatao za žute kartone kao na traci, pa je to bio glavni utisak pole prvih 45 minuta.
Naravno, samim tim je porastao pritisak sa kojim su crno-beli morali da se nose, a kako je koji minut proticao, tako je ekipi Igora Duljaja bilo teže da dođe do pogotka.
Na sve to loš teren nije olakšavao posao Parnom valjku.
U 57. minutu crno-beli su imali šansu posle prekida, ali je golman Manojlović dobro odreagovao. Pet minuta kasnije Partizan je uspeo do prednosti. Antić je dodao do Nikolića, ovaj do ubojitog Brazilca i crno-beli su stigli do prednosti i jako važnog gola.
Situacija je postala komplikovana za crno-bele kada je bek Antić dobio drugi žuti karton, a samim tim gosti iz Beograda ostali sa igračem manje na terenu.
Na kraju su crno-beli uspeli do nova tri boda.
Fudbaleri Crvene zvezde predvođeni Vladanom Milojevićem slavili u protiv Voždovca sa 2:1.
Moglo je da bude i 3:0 u jednom momentu da nije poništen gol Šerifa Endiajea, na kraju je Voždovac čak i zapretio golom za 2:1, ali je na kraju Zvezda stigla do trijumfa.
Na otvaranju prolećnog dela sezone, na drugom debiju Vladana Milojevića i pred 26.340 gledalaca, strelci za crveno-bele bili su Milan Rodić u devetom i Piter Olajinka u 16, dok je pogodak za Voždovac postigao Mihajlo Nešković u 86. minutu.
Rodić je obeležio jubilej - 300 utakmica za Zvezdu.
Zvezda je i dalje druga na tabeli sa 49 bodova, bod manje od Partizana.