Jago Mateus dos Santos - Sputnik Srbija

Žalgiris nosi ceo plen kući – Zvezda sve dalja od Top 10

Košarkaši Crvene zvezde dočekali su Žalgiris u okviru Evrolige, a u uzbudljivoj završnici slavili su gosti sa 93:91. Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Sama završnica bila je jako haotična, veoma su bile važne Gilespijeve greške, kao i nesportska Jaga dos Santosa, a u svemu su se igrači Žalgirisa bolje snašli.
Crvena zvezda je poražena bez Miloša Teodosića na koga nije mogla da računa i sada je na skoru 10-16, dok je Žalgiris sa 11-15. Sa ovim porazom Zvezda se odaljila značajno od 10. pozicije koja vodi u plej-in.
Utakmica je imala haotičnu završnicu, sudije su se mučile, a pričaće se i o tome kako je najbolji igrač utakmice Kinan Evans, čini se, nagazio liniju na centru terena u samoj završnici.
Zvezda je sada na 16. poziciji Evrolige.
Crvena zvezda posle tronedeljne pauze, u 27. kolu Evrolige, gostuje Bajernu, a Žalgiris će dočekati Olimpijakos.
Najefikasniji u pobedi Žalgirisa bio je Kinan Evans sa 25 poena, dok je Rolands Šmits dodao 13. Kod crveno-belih Jago Mateus je ubacio 21 poen, Luka Mitrović i Nemanja Nedović dodali po 15.
Prvo poluvreme je proteklo u ujednačenoj igri, nijedna ekipa nije uspela da stekne značajniju prednost, pa se u drugi deo meča ušlo nerešenim rezultatom 45:45. U poslednjih 10 minuta ušlo se vođstvom Žalgirisa 68:65. Na početku poslednjeg perioda Zvezda je napravila seriju 7:0 i preuzela vođstvo, ali je Žalgiris uzvratio i u poslednji minut ušao vođstvom 88:85.
Posle dva vezana promašena bacanja Arnasa Bukevičijusa Nemanja Nedović je 47 sekundi pre kraja smanjio na 87:88.
Najefikasniji igrač meča Kinan Evans je 30 sekundi pre kraja povećao na 90:87. Džoel Bolomboj je sa bacanja smanjio na 89:90, a 20 sekundi pre kraja Jago Dos Santos je napravio nesportski faul, a Edgaras Ulanovas je dao samo jedno bacanje.
Tomas Dimša je sa dva bacanja povećao na 93:89. Jago je smanjio sa bacanja na 91:93 i ispostavilo se postavio konačan rezultat.
Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
20 sekundi
Nesportski faul Jaga dos Santosa - 89:90. Ulanovas je pogodio jedan penal - 89:91
Poslednji minut
Gilespi je povezao mnogo loših poteza, napravio je još jedan faul - 85:88. Potom pogađa Nedović - 87:88
21:41 09.02.2024
35’ – Jagov sjajan potez
Pogodio je Brazilac uz faul, zaista odličan potez - 76:77. Potom i neverovatna trojka Evansa - 76:80
21:33 09.02.2024
33’ – Nerešeno je
Evans je pogodio sa penala, jako neizvestan duel u Areni - 72:72. Evans dovodi Žalgiris u prednost - 72:75. Gilespi pravi greške u nizu
21:26 09.02.2024
31’ – Uzbudljivo u Areni
Posle ukradene lopte Nedović je pogodio za 69:68. Zakucavanje Gilespija - 71:68
21:22 09.02.2024
30’ – Kraj treće deonice
Posle tri odigrane četvrtine rezultat je 65:68
21:14 09.02.2024
27’ – Gedraitis
Sjajna akcija, Gedraitis je pogodio iz ćoška - 62:63. Potom i trojka Jaga dos Santosa - 65:63
21:09 09.02.2024
26’ – Zvezda u zaostatku
Evans je pogodio u kontri, Zvezda je u zaostatku, Bolomboj održava priključak - 59:61
21:05 09.02.2024
23’ – Mitrović!
Nastavlja Mitrović sa sjajnim igrama, sada je zakucao - 53:54. Potom novi poeni Šmitsa i trojka Ulanovasa - 53:59
21:00 09.02.2024
21’ – Počelo je drugo poluvreme
Startovalo je drugo poluvreme utakmice između Crvene zvezde i Žalgirisa. Bolomboj je pogodio sa penala, a Gedraitis za Žalgiris ubacio trojku - 47:48
20:45 09.02.2024
Poluvreme
Jago je pogodio trojku za 45:43, ali je onda Lazarević napravio faul. Na odmor se ide sa rezultatom 45:45. Jago je dao 10 poena i već upisao devet asistencija
20:42 09.02.2024