Inter iz Majamija izviždan – „palac dole“ za Mesija

© AFP 2023 / ANGELA WEISSLeo Mesi
Leo Mesi - Sputnik Srbija, 1920, 04.02.2024
Fudbalski klub Inter iz Majamija izviždan je tokom prijateljske utakmice u Hongkongu zbog toga što se svetski šampion Lionel Mesi nije pojavio na terenu.
Inter Majami je u nedelju, pred 38.323 gledalaca, savladao ekipu Hongkonga rezultatom 4:1. Mesi je celu utakmicu proveo na klupi zbog istezanja tetive.
Na teren se nije pojavio ni bivši napadač Liverpula i Barselone Luis Suares. Karte za ovaj meč su prodavane za cenu od oko 125 dolara.
Sredinom drugog poluvremena navijači su skandirali „hoćemo Mesija“ i izviždali suvlasnika kluba Dejvida Bekama, koji se posle utakmice izvinio zbog odsustva Mesija i Suaresa i pokušao da se zahvali publici na „neverovatnoj podršci“.
Navijači su svoj bes pokazali i palcem okrenutim na dole.
Inter Majami je u Saudijskoj Arabiji izgubio od lokalnog Al Nasra (0:6) u prijateljskoj utakmici, koja je prvobitno najavljena kao sučeljavanje osmostrukog i petostrukog osvajača Zlatne lopte Mesija i Kristijana Ronalda.
Argentinac je ušao sa klupe u 83. minutu, a Portugalac je meč gledalo sa tribina.