Kevin Panter - Sputnik Srbija

Partizanov bolan poraz u Bolonji, Barselona nadigrala Zvezdu u Beogradu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Barselone na svom parketu rezultatom 76:85. Partizan je doživeo bolan udarac na gostovanju Virtusu u Bolonji - 88:84. Obe utakmice mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Mogao je Partizan i do pobede posle preokreta u finišu, ali su onda usledile greške koje je Virtus iskoristio.
Na kraju su greške u završnici kumovale novom porazu Partizana koji posle duela protiv Monaka gubi i od Virtusa. Partizan je na skoru 12-13 posle ove utakmice u kojoj je mogao da slavi, ali je ponovo propustio šansu u završnici.
Pamtiće se izgubljena lopta u napadu u kom su crno-beli možda mogli da pogode trojku za produžetak. Ali, sada je to već istorija.
Zanimljivo je da su prva, treća i četvrta deonica bile potpuno izjednačene, a Virtus je dobio samo drugu četvrtinu sa četiri razlike što je na kraju bila i konačna razlika.
Najefikasniji kod Virtusa bili su Marko Belineli i Ife Lundberg sa po 20 poena. Kod Partizana Kevin Panter ubacio je 22, Džejms Naneli 18, a Aleksa Avramović 16 poena.
Partizan u narednom kolu, 8. februara, dočekuje Bajern.
Sa druge strane, Zvezda je poražena na svom terenu od Barselone.
Crvena zvezda je posle ovog poraza na skoru 10-15 i ima sve manje šanse u borbi barem za Top 10.
Prva deonica je počela loše košgeterski za obe ekipe, a okončana je vođstvom gostiju 18:17. Barselona je do dvocifrene prednosti u drugoj deonici (30:19) stigla na krilima Darija Brizuele koji je šutirao za tri poena 4/4.
Na poluvremenu je bilo 47:34 za Barselonu koja je početkom treće deonice vodila i plus 17 (51:34).
U poslednjih 10 minuta se ušlo rezultatom 64:51 za goste. Šest i po minuta pre kraja Zvezda je došla na minus 10 (60:70). Minut i 36 sekundi pre kraja bilo je 79:71 za goste i tada je bilo jasno da će Barselona slaviti.
U Zvezdi je najefikasniji bio Nemanja Nedović sa 21 poenom, Jago dos Santos je dao 13, a Džoel Bolomboj 12. Barselonu je predvodio Brizuela sa 20 poena (6/7 trojke), Jan Veseli je dao 16, a Nikolas Laprovitola 12.
U narednom kolu Zvezda će ugostiti Žalgiris koji je večeras kao domaćin savladao Panatinaikos rezultatom 80:68 i sad ima isti skor kao crveno-beli.
Utakmice ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
22:23 02.02.2024
37', BOLONJA – 71:77
Dozir je pogodio sjajnu trojku i Partizan vodi
22:17 02.02.2024
36', BOLONJA – Naneli!
Pogodio je Naneli prvo trojku, potom i dvojku i Partizan vodi sa 75:70!
22:13 02.02.2024
35', BOLONJA – Avramović
Sjajan kontranapad Avramovića koji pogađa za prednost crno-belih - 67:69
22:10 02.02.2024
33', BOLONJA – Kakva rampa Koprivice
Koprivica je udario rampu Danstonu - 64:64. Potom trojka Nanelija - 64:67
22:06 02.02.2024
32', BOLONJA – Nerešeno je!
Pogađa Kevin Panter, Partizan je uspeo da poravna i sada nas čeka pravi spektakl u završnici - 62:62
22:01 02.02.2024
30', BOLONJA – Kraj treće četvrtine
Posle 30 minuta igre Virtus vodi 62:58, Partizan se vratio u igru
21:58 02.02.2024
29', BOLONJA – Virtus u prednosti
Vodi domaća ekipa, Lundberg je doneo poene sa penala Virtusu - 62:52. Potom sjajna trojka Pantera uz faul - 62:56
21:55 02.02.2024
BEOGRAD - KRAJ
Pobeda Barselone od 85:76
21:51 02.02.2024
39', BEOGRAD – Smart!
Pogađa Smart dvojku pa trojku i Zvezda dobija priliku da pokuša da preokrene - 71:79
21:47 02.02.2024
26', BOLONJA – 54:44
Belineli se ne zaustavlja
21:44 02.02.2024
25', BOLONJA – 49:41
Belineli je stigao do 15. poena, Avramović ima 12
21:42 02.02.2024
34', BEOGRAD – Brizuela pravi probleme Zvezdi
Neverovatno šutira Brizuela večeras i nosi Barsu na ovom duelu - 60:73
21:37 02.02.2024
21', BOLONJA – Počelo je drugo poluvreme
Startovalo je drugo poluvreme utakmice između Virtusa i Partizana - 35:31. Avramović je pogodio novu trojku - 40:36
21:34 02.02.2024
31', BEOGRAD – 51:66
Jokubaitis je pogodio flouter i Barselona se ponovo odlepila. Pre toga je Bolomboj imao sjajno zakucavanje
21:28 02.02.2024
30', BEOGRAD – Kraj treće četvrtine
Posle 30 minuta rezultat je 51:64