Košarkaši Zvezde - Sputnik Srbija

Teodosić dirigovao, Nedović pogađao – Zvezda ubedljivo savladala Valensiju

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su pobedu u 24. kolu Evrolige nad Valensijom rezultatom 82:64 na svom terenu.
Zvezda je ostvarila desetu pobedu u aktuelnoj sezoni elitnog takmičenja i time je zadržala šanse za plasman među deset najboljih.
Briljantnu partiju u redovima Zvezde pružio je Nemanja Nedović sa 27 poena, od toga čak šest trojki, a Majk Tobi je dodao 13 poena.
Vredi istaći, uprkos informacijama o tome da je Miloš Teodosić upitan zbog navodne povrede zadobijene u derbiju protiv Partizana, iskusni plejmejker je odigrao više od 20 minuta i za to vreme je upisao sedam asistencija, najviše njih je otišlo u ruke centra Tobija koji je imao lak posao na obruču.
Posle 24 odigranih utakmica u Evroligi Zvezda ima deset pobeda i 14 poraza, dok je Valensija na 12-12.
Standings provided by Sofascore
Posle konfuznog starta utakmice na obe strane, u kom je Zvezda ipak imala bolja rešenja, Valensija je vodila poenom razlike posle prve deonice.
Usledila je potom velika serija Zvezde za preokret, a potom se razigrao i Nedović, crveno-beli su imali i 15 poena viška, ali su na poluvreme otišli sa zalihom od devet poena.
Gde je Nedović stao u prvom nastavio je u drugom, sipao je koševe iz svih pozicija i Zvezda je vodila sa 61:49 posle tri četvrtine.
U finalnom kvartalu se razigrao i Smart, upisao je sedam uzastopnih poena i rešio bilo kakve dileme o pobedniku, ako su one uopšte i postojale jer je opšti utisak bio da Zvezda ima sve konce utakmice u rukama i da će je sigurno privesti kraju – što se i dogodilo.
Zvezda će u petak igrati protiv Barselone, takođe na svom terenu.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
21:58 30.01.2024
40' – Ubedljiva pobeda Zvezde!
Na kraju 82:64.
21:55 30.01.2024
39' – Nedović!
Nova trojka za 78:59.
21:47 30.01.2024
36' – Gedraitis odličan
Koš uz faul.
Zvezda vodi 73:57.
21:40 30.01.2024
34' – Smart ponovo!
Zvezda vodi 68:55.
21:39 30.01.2024
33' – Smart pogađa
Zvezda vodi 65:53.
21:32 30.01.2024
30' – Sjajna igra Zvezde
I vođstvo 61:49 posle tri deonice.
21:27 30.01.2024
28' – Teodosić za Tobija
Zvezda vodi 56:42.
21:21 30.01.2024
26' – Nedović!
I opet trojka za 54:41.
21:19 30.01.2024
25' – Nedović!
Nova trojka za 51:39.
21:15 30.01.2024
23' – Nedović siguran
Zvezda vodi 48:38.
21:09 30.01.2024
22' – Nedovićeva trojka
Zvezda vodi 44:35.
20:50 30.01.2024
20' – Zvezda vodi na poluvremenu
Velika serija na startu druge četvrtine je donela prednost crveno-belima koji vode 39:30 posle dve deonice.
20:48 30.01.2024
20' – Nedović do kraja
Zvezda vodi 39:28.
20:47 30.01.2024
20' – Džons siguran
Smanjuje na 37:28.
20:42 30.01.2024
18' – Reaguje Sferopulos
Minut odmora zbog četiri poena Valensije.
20:41 30.01.2024
17' – Nedovićeva trojka
Zvezda vodi 35:20.
20:39 30.01.2024
17' – Tehnička za Mumbrua