Partizan - Crvena zvezda - Sputnik Srbija

Zvezda umalo prokockala 21 poen protiv Partizana – Jago doneo pobedu crveno-belima u večitom derbiju

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan u 18. kolu ABA lige pred svojim navijačima rezultatom 88:86 u utakmici koju su obeležile tenzije, ali i rezultatska drama u finišu, iako su crveno-beli vodili sa više od 20 poena tokom utakmice.
Zvezda je ključnu razliku stekla u prvom poluvremenu u kom je ubacila čak 55 poena, a koje je trajalo neverovatnih 67 sekundi zbog svega što se dešavalo, brojnih prekida, sukoba i sudijskih reakcija.
Partizan je jurio zaostatak i na stotinak sekundi do kraja se vratio na sedam poena, u poslednji minut je ušao sa svega tri poena zaostatka i imao 20 sekundi za napad, šansu da razliku spusti na jedan poen imao je Avramović, ali je pogodio samo jedno slobodno bacanje, a zatim je Naneli realizovao tri slobodna bacanja za egal od 86:86.
Dramu je okončao Jago, pretrčao je ceo teren i pogodio za 88:86, čime je Zvezda ostvarila 16. pobedu u aktuelnoj sezoni ABA lige, dok je Partizan zabeležio peti poraz.
Najbolji u timu Zvezde bio je Adam Hanga sa 15 poena, Džoel Bolomboj je imao 14 poena i 13 skokova, Jago Mateus je dodao 13, Nemanja Nedović 11, Rokas Gedraitis deset, a Miloš Teodosić je uz sedam poena imao i pet asistencija.
Na drugoj strani bolji od ostalih bio je Džejms Naneli sa 19 poena, jedan manje je ubacio Frenk Kaminski, Kevin Panter je imao 14, a Aleksa Avramović i Zek Ledej po 13.
Standings provided by Sofascore
Bilo je jasno kako će sve izgledati od samog starta, sa tribina su navijači Zvezde vređali svog igrača Smarta, misleći da se radi o kapitenu Partizana Panteru, a i zvanična zapisničarka je bila pogođena korom od banane.
Kada je utakmica konačno startovala Zvezda se bolje snašla u atmosferi koju su kreirali njeni navijači, brzo je povela sa 9:0, u osmom minutu je imala i prvu dvocifrenu prednost, a posle prve deonice vodila je sa 28:15.
Čarke su obeležile i prvu i drugu deonicu, Zvezda je nastavila sa dobrom igrom, Partizan nije imao ni odbranu ni napad pa je na poluvreme domaći sastav otišao sa velikom prednošću od 55:38.
Partizan je nešto angažovanije ušao u nastavak, a u njemu je viđeno sve i svašta – nesportski i dosuđeni i nedosuđeni prekršaji, peti faul startnog plejmejkera Partizana Dozira, tehničke greške, poništene trojke i novi vatreni dueli Ledeja i Teodosića.
Crno-beli su se vratili u jednom momentu na deset poena zaostatka, ali je Zvezda ponovo imala prava rešenja i brzo je razliku podigla na mirnih 16 pred finalni kvartal, gde se na niz promašenih trojki Avramovića u timu Partizana dodao Naneli sa dve pogođene, a sa druge strane su Bolomboj i Jago bili briljantni.
Drama je najavljena za poslednja tri minuta posle trojke koju je ubacio Avramović, isto je uradio i Kaminski čime je razlika smanjena na sedam poena, svega stotinu sekundi do kraja u koje je Partizan ušao bez Ledeja koji je dobio isključujuću grešku posle sukoba sa Gedraitisom.
Na 85 sekundi do kraja Panter je realizovao tri slobodna bacanja i razliku smanjio na svega četiri poena, posle slobodnih bacanja Gedraitisa trojku je ubacio i Avramović, a potom je Partizan imao i 20 sekundi za napad, pri zaostatku od tri poena.
Fauliran je bio Avramović, pogodio je samo jedan penal, revanširao se Nedović za nastavak drame posle čega je Naneli fauliran pri šutu za tri poena, na 11 sekundi do kraja, što je značilo i izjednačenje na 86:86.
Usledio je napad Zvezde koji je od koša do koša realizovao Jago, a potom Avramović nije uspeo u šutu za tri poena, što je značilo konačnu pobedu za domaće rezultatom 88:86.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik.
21:33 28.01.2024
40' – Kraj! Pobeda Zvezde!
Pokušao je Avramović, ali bez uspeha.
Na kraju 88:86 za Zvezdu.
21:29 28.01.2024
40' – Pogađa Jago
Koš za 88:86.
21:28 28.01.2024
40' – Faul nad Nanelijem za tri bacanja
Egal prvi put od početka, 86:86 na 11 sekundi do kraja.
21:26 28.01.2024
40' – Faul nad Nedovićem
I on je pogodio samo jedno.
Zvezda vodi 86:83 na 16 sekundi do kraja.
21:24 28.01.2024
40' – Faul nad Avramovićem
Partizan je tražio tri slobodna bacanja.
Sudija Pukl je pokazao dva na 17 sekundi do kraja.
Pogodio je jedno.
21:20 28.01.2024
40' – Napad za Partizan
20 sekundi do kraja.
21:19 28.01.2024
40' – Trojka Avramovića
Partizan smanjuje na 85:82.
21:18 28.01.2024
40' – Gedraitis odličan
Iznudio je faul Nanelija.
Zvezda vodi 85:79.
21:17 28.01.2024
40' – Skok Teodosića
Posle promašaja Gedraitisa i potom faul Avramovića.
21:16 28.01.2024
39' – Faul nad Panterom
Pogodio je tri slobodna bacanja.
Partizan je smanjio na 83:79.
21:13 28.01.2024
39' – I opet sudijski spektakl
Posle sukoba Ledeja i Gedraitisa dodeljene su tehničke greške.
Za Ledeja je to i isključenje.
21:09 28.01.2024
39' – Bolomboj štiti
Blokirao je Avramovića na obruču.
38' – Trojka Kaminskog
Partizan smanjuje na 83:76.
21:06 28.01.2024
38' – Avramović greši, Nedović pogađa
Zvezda vodi 83:73.
21:05 28.01.2024
37' – Avramovićeva trojka
Partizan smanjuje na 81:73.
21:03 28.01.2024
36' – Panterova trojka
Partizan smanjuje na 81:70.
36' – Jago odličan
Pogađa za 81:67.
21:02 28.01.2024
36' – Kaminski pogađa
Partizan smanjuje na 79:67.
20:59 28.01.2024
35' – Naneli ponovo
Partizan smanjuje na 77:64.
20:57 28.01.2024
33' – Naneli uzvraća
Partizan smanjuje na 75:59.