Jago Mateus dos Santos - Sputnik Srbija

Zvezda se izgubila u mraku protiv „fenjeraša“ Evrolige

Košarkaši Crvene zvezde igrali su protiv Albe u Berlinu u okviru Evrolige, a igrači Janisa Sferopulosa se na kraju u Beograd vraćaju bez plena - 89:80. Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Kada je Smart promašio trojku u poslednjem minutu bilo je jasno da će se crveno-beli izgubiti u mraku protiv fenjeraša.
Najefikasniji kod Crvene zvezde bili su Jago Mateus sa 20, Rokas Gedraitis sa 15 i Džavonte Smart sa 14 poena. U redovima Albe istakli su se Tomas sa 19, Proćida sa 17 i Braun sa 12.
Ekipe su duel startovale u egalu, ali je potom domaći sastav počeo da pogađa, Zvezda se mučila u napadu i tim iz Berlina je krajem prvog poluvremena otišao na dvocifrenu razliku.
Lošim odlukama u napadu Zvezda je dopustila Albi da dođe do 19 (63:44) poena razlike sredinom treće četvrtine što je značilo da crveno-beli moraju nešto hitno da urade kako bi promenili tok susreta.
Čudo se nije dogodilo, tim iz Beograda je pokušao do preokreta, ali Crvena zvezda se na kraju vraća bez plena. Ostali su crveno-beli na devet pobeda.
Svakako su očekivali više od utakmice protiv najslabije ekipe u takmičenju. Olakšavajuća okolnost za crveno-bele je što nisu mogli da računaju na povređene Miloša Teodosića i Nikolu Topića. Nemanja Nedović se vratio, ali nije mnogo promenio.
Težak udarac za Zvezdu čak i u borbi za Top 10.
Alba je samo u prvom poluvremenu dala 51 poen. Previše...
Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
22:01 25.01.2024
Zvezda pred porazom
Gedraitis je promašio šut za tri poena i tu je kraj za nade crveno-belih
21:57 25.01.2024
Poslednji minut
Zvezda gubi 85:80, ima napad na 47 sekundi do kraja. Smart maši trojku, šteta - 87:80
21:49 25.01.2024
Poslednja dva minuta
Zvezda je spustila razliku ispod 10 poena, Jago je pogodio dvojku pa trojku - 83:78! Alba potom daje dva penala 85:78
21:46 25.01.2024
Poslednja tri minuta
Smart je promašio dva šuta zaredom - 83:72
21:41 25.01.2024
36’ – 81:69
Promašio je Smart za tri poena
21:37 25.01.2024
34’ – 78:65
Zvezda ima šansu za preokret, ali Alba previše jednostavno dolazi do koševa
21:31 25.01.2024
32’ – Hanga
Pogodio je Hanga sa poludistance i sada je 16 razlike. Poslednji su ovo momenti kada Zvezda može nešto da promeni
21:26 25.01.2024
Kraj treće četvrtine
Alba posle tri deonice vodi sa 72:54
21:21 25.01.2024
28’ – 70:48
Proćida je ubacio trojku i sada ovo već prelazi u pravu agoniju za navijače Crvene zvezde
21:13 25.01.2024
25’ – 61:44
Zvezda je u problemu na ovoj utakmici, uprkos činjenici što igra protiv fenjeraša
21:09 25.01.2024
23’ – 57:44
Tomas je ubacio trojku, Gedraitis vraća. Timan se požalio na povredu
21:07 25.01.2024
21’ – Počelo je drugo poluvreme
Trojka Nedovića - 51:39
20:50 25.01.2024
20’ – 51:36
Crvena zvezda gubi na poluvremenu. Da Tobi nije pogodio trojku u poslednjoj sekundi, bilo bi i 18 razlike za poslednjeplasirani tim Evrolige
20:45 25.01.2024
19’ – Hermanson
Alba je trojkom stigla do prednosti od 45:31
20:39 25.01.2024
18’ – Zvezda gubi dvocifrenom razlikom
Crveno-beli su zaostatku od 38:26
20:34 25.01.2024
15’ – Alba u naletu
Proćida je naskočio i pogodio za dva poena - 31:26. Potom tim iz Berlina ide na 35:26
20:30 25.01.2024
13’ – Smartovi poeni
Smart je povezao pet poena, ubacio je trojku, a onda i Proćida dobija tehničku - 25:21
20:26 25.01.2024
12’ – Zvezda se muči u napadu
Haotičan start druge deonice, Alba vodi 21:16. Sferopulos je dobio i tehničku
20:20 25.01.2024
10’ – Kraj prve četvrtine
Nemanja Nedović se oporavio, ušao je u igru i promašio šut za tri poena. Potom Gilespi pogađa - 18:16
20:16 25.01.2024
8’ – Mnogo skokova
Zvezda često skače u napadu i to joj donosi dosta dobrih stvari, Bolomboj prednjači, a na semaforu je 14:12