Ostali reemiteri

Novak saznao rivala – ništa od novog „spuštanja slušalice“

© AP Photo / Louise DelmotteAdrijan Manarino
Adrijan Manarino - Sputnik Srbija, 1920, 19.01.2024
Novak Đoković igraće u osmini finala Australijan opena protiv Francuza Adrijana Manarina, koji je posle drame u pet setova i četiri sata i 46 minuta igre, uspeo da pobedi Amerikanca Bena Šeltona rezultatom 7:6, 1:6, 6:7, 6:3, 6:4.
Amerikanac je bio favorit u duelu sa Francuzom koji je 19. na ATP rang listi, dok je Šelton tri pozicije bolje pozicioniran.
Ipak, to apsolutno ništa nije značilo u dvoboju šesnaestine finala. Prvi je do brejka prednosti stigao Adrijan Manarino, koji je poveo 3:2, ali se nije dugo čekalo na odgovor Šeltona koji je ekspresno u osmom gemu "poništio" prednost Francuza - 4:4.
Igralo se gem za gem i tajbrejk je odlučio pobednika uvodnog seta, a slavio je Manarino rezultatom 7:4.
Mira Andrejeva - Sputnik Srbija, 1920, 19.01.2024
Dva ruska čuda haraju Melburnom – Sabalenka s nulom „poslala kući“ drsku Ukrajinku
U nastavku susreta Šelton, koji je postao poznat po interesantnoj proslavi pobeda, "spuštanjem slušalice", razbio je Manarina u drugom - 6:1. Činilo se da će uspeti da opravda ulogu favorita i da se izbori da ode na megdan Novaku Đokoviću, ali se dogodilo suprotno.
Uprkos tome što je u trećem setu rešio u svoju korist tajbrejk rezultatom 7:2, za preokret od 2:1 u setovima, Amerikanac je do kraja meča izgubio naredna dva seta rezultatom 6:3 i 6:4, pa će Adrijan Manarino biti naredni protivnik Novaku Đokoviću u Melburnu.
Podsetimo, Novak je rutinski, u tri seta izašao na kraj sa Argenticem Tomasem Ečeverijom, a taj susret mogli ste da pratite uživo u tekstualnom prenosu na Sputnjik sportu.