Zvezda - Baskonija - Sputnik Srbija

Zvezda poražena u Beogradu – Ivanović nosi pun plen u Španiju

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na svom terenu u 22. kolu Evrolige od španske Baskonije koju trenira Duško Ivanović rezultatom 91:90, iako su na poluvremenu imali značajnu prednost.
Zvezda je odigrala sjajno prvo poluvreme, trojke su se nizale kao na traci, ali su istom merom u trećoj deonici uzvratili gosti, predvođeni Markusom Hauardom i Vanjom Marinkovićem.
Zvezda je gubila i sa 11 poena razlike, ali je uspela da se vrati na dva minuta do kraja utakmice na svega poen.
Ponovila je to Zvezda, u poslednjem minutu je Branko Lazić ukrao loptu, lako je pogodio Jago Mateus i smanjio na minus jedan, donevši domaćima još jednu šansu za preokret, na petnaestak sekundi do kraja.
Ipak, gosti su imali spretnog Čimu Monekea, smirenog Vanju Marinkovića i raspoloženog Hauarda koji je postigao čak 32 poena i zahvaljujući njemu su uspeli da ostvare vrednu pobedu, odnosno da nanesu Zvezdi 13. poraz u aktuelnoj sezoni Evrolige.
Ostaje sumnja u odluku sudija u poslednjem minutu, delovalo je da je Sedekerskis zgazio liniju momenat pre nego što je bio fauliran, ali sudije nisu želele da pogledaju snimak, već su ostale pri prvobitnoj odluci koja je među ključnima za ceo meč.
Vredi napomenuti, Zvezda je bila veoma oslabljena, uz već ranije povređene Nikolu Topića i Nemanju Nedovića, van tima je bio i Miloš Teodosić, što je značajno uticalo na partiju crveno-belih.
U njegovom odsustvu istakao se Jago sa 26 poena i pet asistencija, Rokas Gedraitis je upisao 13, debitant Dževonte Smart je imao 11, dvocifren učinak je imao Adam Hanga sa deset, Džoel Bolomboj i Dejan Davidovac su ostali na devet, a Branko Lazić i Luka Mitrović na po šest poena.
Na drugoj strani uz Hauarda (32 poena, sedam trojki), istakao se Marinković sa 18 (pet trojki), a Moneke je imao 13 poena i 12 skokova.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
20:54 18.01.2024
40' – Trojka Jaga za kraj
Konačan rezultat 91:90 za Baskoniju.
20:52 18.01.2024
40' – Marinković stavlja tačku
Sa penala za 91:87.
20:51 18.01.2024
40' – Šteta...
Moneke hvata ofanzivni skok posle promašaja Miler-Mekintajera...
40' – Sumnjivo!
Fauliran je Sedekerskis, možda je i gazio liniju, ali sudije nisu bile zainteresovane da to provere.
20:48 18.01.2024
40' – Bravo!
Ukradena lopta i poeni Jaga.
Zvezda smanjuje na 88:87!
20:46 18.01.2024
40' – Jago siguran
Smanjuje na 88:85.
20:42 18.01.2024
40' – Hauard nezaustavljiv
Pogađa za 88:83.
20:41 18.01.2024
39' – Mitrović ne uspeva
Promašena dva slobodna bacanja.
Zvezda gubi 86:83.
20:38 18.01.2024
38' – Gedraitis!
Trojka kojom smanjuje na 84:83!
20:37 18.01.2024
38' – Šteta...
Sve je promašio Jago...
20:36 18.01.2024
37' – Opet Mitrović!
Zvezda smanjuje na 84:80.
20:35 18.01.2024
36' – Mitrović!
Pogađa za umanjenje na 82:78.
20:32 18.01.2024
35' – Zvezda hvata ritam
Gedraitis pa Jago smanjuju na 82:76.
20:31 18.01.2024
34' – Opet Marinković
Zvezda gubi 80:70.
20:26 18.01.2024
32' – Trojka na trojku
Marinković pa Jago.
Zvezda gubi 77:68.
20:23 18.01.2024
32' – Neverovatni Hauard
Trojka, Baskonija vodi 74:63.
20:16 18.01.2024
30' – Hauard pa Marinković
Trojke za 69:62 za Baskoniju na kraju treće deonice.
20:15 18.01.2024