Košarkaši Crvene zvezde - Sputnik Srbija

Težak poraz Zvezde od Asvela – epska borba u Lionu završena „stotkom“ za domaćina

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Asvela u 20. kolu Evrolige rezultatom 100:91 (25:25, 23:20, 22:22, 30:24).
Sjajno su košarkaši Crvene zvezde ušli u meč, odlično su igrali i u defanzivi, kao i ofanzivi gde se posebno istakao Nemanja Nedović.
Održavali su prednost, krali lopte protivničkom timu i delovalo je da će do kraja prve deonice samo povećavati prednost, ali u samoj završnici domaći tim se potpuno probudio.
Serijom od 9:0 u kojoj se naročito istakao Jakov Asvel je stigao do izjednačenja za jako kratko vreme. Ta serija nastavila se i u drugoj deonici u kojoj je francuski tim stigao do vođstva.
Veoma dinamično proticala je druga deonica, prednost se smenjivala konstantno, a publika je uživala u spektakularnim potezima na obe strane.
Teodosić je vratio vođstvo Zvezdi, ali borbeni domaći tim nije se predavao. Jago je bio fantastičan, bio je prvi dvocifreni u oba tima, ali ni to nije bilo dovoljno. Asvel je posle dvadeset minuta igre imao prednost.
Vraćala se Zvezda u trećoj deonici, stizala i do prednosti, ali košarkaši Asvela pronalazili su rešenje posle svake odlične akcije crveno-belih. Stekao se utisak da im je taj brz ritam odgovarao više nego gostima što je definitivno bilo i potvrđeno u poslednjoj četvrtini.
Nije odustajao sjajni Nemanja Nedović koji je bio izuzetno borben, međutim na svaki njegov poen bio je spreman da uzvrati Li koji je odigrao fantastičnu utakmicu.
Upravo su njih dvojica i obeležili meč. Nedović je bio najefikasniji sa 26 poena, jednim skokom i dve asistencije, dok je Li imao 23 poena, skok i sedam asistencija.
Sjajnu utakmicu odigrao je Lovernj koji je postigao 17 poena, a Zvezdu je u važnim trenucima vraćao i Jago koji je meč završio sa 16 poena, tri skoka i devet asistencija.
Borili su se crveno-beli do samog kraja, ali koliko god se ta borbenost videla u napadu, u odbrani je bilo mnogo rupa i na kraju je Asvel neočekivano stigao do stotke.
22:29 09.01.2024
40' – Kraj! Poraz Crvene zvezde u Lionu
Neverovatnu završnicu odigrao je Asvel i pobedio Zvezdu rezultatom 100:91
22:25 09.01.2024
38' – Nova serija Asvela
Lako crveno-beli dopuštaju poene, Asvel je stigao do dvocifrene prednosti – 83:95.
22:22 09.01.2024
37' – Bori se Nedović
Borveni Nedović neumorno psotiže poene, sada je iznudio i faul i pogodio je sa linije penala – 83:90.
22:20 09.01.2024
36' – Li čuva prednost Asvela
Koliko god Nedović vraćao Zvezdu, Li ne dozvoljaava! – 80:88.
22:18 09.01.2024
35' – Asvel se potpuno razigrao
Li je nastavio seriju domaćeg tima, a Nedović posle solo prodora upisuje nove poene. Međutim, Kaudi domah zatim pogađa za tri – 74:83.
22:14 09.01.2024
34' – Povećava domaći tim vođstvo
Hanga smanjuje prednost domaćina, na drugoj strani Li je uspeo da iznudi faul – 72:78.
22:08 09.01.2024
33' – Prednost Asvela
Kaudi se odlično snašao i pogodio pod faulom, time je Asvelu vratio prednost. Tu prednost povećao je Endiaje – 70:75.
22:04 09.01.2024
32' – Ostaje nerešeno
Skot je ostao sam, ali ne pogađa za tri. Ne ulazi ni nova trojka Hange – 70:70.
22:03 09.01.2024
31' – Hanga!
Tobi ne uspeva da poentira na početku poslednje deonice, ali ne koristi napad ni Asvel. Ulazi trojka Hange za izjednačenje! – 70:70.
21:59 09.01.2024
30' – Kraj treće deonice
Sačuvao je domaći tim prednost na kraju treće deonice – 67:70.
21:56 09.01.2024
29' – Klackalica
Jakov krade Tobiju loptu, potom greši Jago. Kaudi pogađa troku – 66:68.
21:54 09.01.2024
27' – Zvezda povela na kratko
Jago je ponovo doneo izjednačnjeno crveno-belima, a Fal je bio polovičan sa linije penala posle faula Bolomboja. Nekoliko trenutaka kasnije fauliran je Gedraitis koji vraća Zvezdi prednost, ali samo na kratko jer zakucava Lovernj – 64:65.
21:48 09.01.2024
25' – Kažnjava Asvel
Skot posle greške crveno-belih donosi nove poene domaćem timu, na drugoj strani ne pogađa Jago. Bolomboj je napravio faul, četvrti timski Zvezde koja je ispunila bonus, a Li pogađa sa linije penala – 57:62.
21:47 09.01.2024
24' – Vraća se Zvezda
Fal je promašio oba slobodna bacanja, na drugoj strani pogađa Gedraitis – 57:58.
21:45 09.01.2024
23' – Dve trojke Asvela
Li je vratio trojku, a potom isto čini i Lajti – 53:58.
21:43 09.01.2024
22' – Nedović!
Davidovac je pogodio pod faulom, a potom sa linije penala donosi izjednačenje. Skot je potom pogodio preko Bolomboja,a onda trojku pogađa Nedović! – 53:52.
21:41 09.01.2024
21' – Bolji početak Asvela
Gedraitis odmah pravi faul kako bi sprečio lake poene Asvela, a Fal pogađa oba puta sa linije penala. Zvezda na drugoj strani ne koristi napad, a potom Davidovac pravi faul. Gedraitis pogađa nakon što je ukrao loptu – 47:50.
21:24 09.01.2024
20' – Kraj prvog, efikasnog poluvremena
Asvel je povećao prednost na tri poena – 45:48.
21:19 09.01.2024
19' – Minimalna prednost Asvela
Jago potom nije uspeo da pogodi iz teške pozicije, a na drugoj strani Ilić pravi sjajnu rampu – 46:45.
21:15 09.01.2024