Crvena zvezda poražena u Ljubljani – presudio bivši igrač Partizana

© Foto : ABA liga / Đorđe KostićMiloš Teodosić
Miloš Teodosić - Sputnik Srbija, 1920, 06.01.2024
Posle pobede u večitom derbiju u okviru Evrolige košarkaši Crvene zvezde gostovali su Cedevita Olimpiji u Ljubljani u okviru ABA lige i na kraju su iznenađujuće poraženi sa 96:86.
Cedevita se više puta tokom utakmice odlepljivala, Crvena zvezda se vraćala, pa je moralo sve da se rešava u neizvesnoj završnici.

Tamo je bivši košarkaš Partizana Gregor Glas dao veoma bitnu trojku, pa dvojku, i tako definitivno najavio pobedu slovenačkog tima.

Crveno-bele je zabrinulo i to što se Miloš Teodosić u drugom poluvremenu uhvatio za nogu i požalio na povredu.
Zbog toga, a i povrede Nikole Topića, Jago dos Santos je imao šansu da pokaže šta zna i odigrao je možda i najbolju utakmicu otkako je stigao u Zvezdu.

Jago je bio najefikasniji kod Zvezde sa 24 poena, Nedović je ubacio takođe 24, a Gedraitis 17. Sa druge strane Matković je upisao 23, a Dragić 19 kod domaćeg tima.

Jedna od retkih pozitivnih stvari koje Zvezda nosi iz Tivolija je u pravo partija Jaga i Nedovića.
Zvezda je platila cenu i umoru posle pobeda protiv Fenerbahčea i Partizana u Evroligi, kao i lošoj drugoj četvrtini u kojoj nije skoro šest minuta postigla poen.
Domaćin je tada napravio seriju 15:0, ukupno 18:0 ako se uzme u obzir i finiš prve četvrtine.
Crveno-beli su ovako doživeli drugi poraz u regionalnoj ligi.