Zvezda za poluvreme pobedila Partizan u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan u 19. kolu Evrolige rezultatom 88:72.
Zvezda je ostvarila osmu pobedu u aktuelnoj sezoni, dok je Partizan pretrpeo deveti poraz.
Utakmica je praktično bila rešena u prvoj deonici u kojoj su domaći stekli dvocifrenu prednost, ona je do poluvremena iznosila 21 poen što je bilo nedostižno za Partizan koji se približio u finišu četvrte četvrtine, ali nije uspeo da unese neizvesnost u konačan ishod.
Čak šestorica igrača Zvezde su imala dvocifreni učinak, prednjačio je Nemanja Nedović sa 16 poena, Rokas Gedraitis je dodao 14 uz sedam skokova, Fredi Gilespi je imao 14 poena uz pet skokova, a briljantan je bio Miloš Teodosić sa 13 poena i sedam asistencija.
Na drugoj strani Kevin Panter je upisao 17 poena, Peri Dozir je dodao 12, Frenk Kaminski i Džejms Naneli su dodali po 11, a Bruno Kaboklo je uz deset poena imao i sedam skokova
Zvezda je nametnula ritam u odbrani, pravila je mnogo faulova, ali je time usporila igru Partizana koji je gubio lopte i imao loša rešenja u napadu.
Na drugoj strani terena Zvezda je imala i dosta sreće, ali i prave ideje iz kojih je najviše profitirao nedavno pridošli centar Gilespi koji je ubacio čak osam poena.
Četiri promašene trojke Partizana, šest izgubljenih lopti, nijedna asistencija crno-belih i čak osam crveno-belih, razlog su za prednost Zvezde od 24:13 na kraju prve deonice.
Zanimljivo je istaći da je trener Zvezde Sferopulos nametnuo igru sa niskim petorkama koju je njegov kolega Obradović pokušao da isprati, ali nikako u tome nije uspevao i njegova ekipa je trpela pod svojim obručem.
Kroz dirigentsku palicu Teodosića i pokretljivu odbranu Zvezda je nastavila da podiže prednost, za svega dva i po minuta u nastavku imala je vođstvo od 32:16, a uskoro je stigla i do viška od 20 poena.
Do kakve-takve produktivnosti u napadu Partizan je stigao u finišu poluvremena, ali je Zvezda vratila ritam i na veliki odmor otišla sa ogromnih 50:29 posle trojke Teodosića u poslednjoj sekundi.
Partizan je pokušao da sredi redove u nastavku, treća četvrtina je trajala beskonačno zbog brojnih prekida zbog faulova, a u poslednjoj su crno-beli uspeli da se približe rivalu na jednocifrenu razliku, posle trojke Kaminskog na tri minuta do kraja.
Imao je Partizan dve šanse da se potpuno vrati u duel, ali su Smit i Panter promašili trojke posle čega je Zvezda pronašla novi ritam za sticanje dodatne prednosti i otklanjanje neizvesnosti.
Vredi napomenuti, Zvezda je morala meč da privede kraju bez Topića i Bolomboja zbog povreda, ali je zaliha poena iz prvog poluvremena bila dovoljna za pobedu kojom se revanširala večitom rivalu za poraz u premijernom međusobnom duelu u Evroligi ove sezone.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
22:05 04.01.2024
40’ – Kraj! Pobeda Zvezde!
Sačuvana je razlika i upisana sigurna pobeda od 88:72.
21:59 04.01.2024
39’ – Teodosić stavlja tačku
Lagano do obruča za 84:70.
21:56 04.01.2024
38’ – Ako neće Partizan hoće Gedraitis
Smit i Panter su promašili sve, Gedraitis nije i Zvezda vodi 80:68.
21:53 04.01.2024
37’ – Trojka Kaminskog
Partizan smanjuje na 77:68.
37’ – Peti faul za Lazića
Kaminski smanjuje na 77:65.
21:50 04.01.2024
36’ – Panter odgovara
Trojka uz faul.
Partizan smanjuje na 77:63.
21:48 04.01.2024
36’ – Jago sjajan
Izgubio je loptu, vratio je i potom pogodio uz faul.
Zvezda vodi 77:59.
21:44 04.01.2024
34’ – Smit pogađa, Nedović odgovara
Zvezda vodi 74:55.
21:43 04.01.2024
33’ – Jago pa Dozir
Zvezda vodi 71:53.
21:40 04.01.2024
32’ – Dozir uzvraća
Smanjuje na 68:51.
21:38 04.01.2024
31’ – Hanga gasi nade Partizana
Trojka za 68:48.
21:32 04.01.2024
30’ – Ritam opao, Zvezda i dalje ubedljiva
Crveno-beli vode 65:48 posle tri deonice.
21:24 04.01.2024
27’ – Naneli siguran
Umanjenje na 58:42.
21:23 04.01.2024
26’ – Kaboklo aktivan
Iz drugog napada lak koš za umanjenje na 58:40.
21:18 04.01.2024
25’ – Zvezda održava razliku
Teodosić siguran sa penala za 57:36.
21:14 04.01.2024
24’ – Bolomboj siguran
Zvezda vodi 55:36.
21:11 04.01.2024
22’ – Nanelijeva trojka
Partizan smanjuje na 52:32.
20:52 04.01.2024
20’ – Zvezda ubedljiva, Partizan nevidljiv
Sve isto kao u prvoj četvrtini, domaći idu na poluvreme sa ubedljivim vođstvom od 50:29 trojkom Teodosića u poslednjoj sekundi.
20:49 04.01.2024
20’ – Nedovićeva trojka
Zvezda vodi 47:29.
20:47 04.01.2024
19’ – Pogađa i Naneli
Partizan smanjuje na 44:29.