Jago Mateus dos Santos - Sputnik Srbija

Poraz Zvezde u Atini obeležen Teodosićevom „nulom“

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Panatinaikosa u 17. kolu Evrolige na gostujućem terenu rezultatom 82:65.
Zvezda je pretrpela deseti poraz u Evroligi, a iako je sa ekipom putovao u Atinu, u sastavu se nije našao povratnik sa pozajmice, mladi Nikola Topić, a potpuno je podbacio Miloš Teodosić, jedini plejmejker u timu posle odlaska Šabaza Nejpira jer nije upisao niti jedan poen.
U njegovom košgeterskom odsustvu istakli su se Džoel Bolomboj i Nemanja Nedović sa po 15 poena, a Jago Mateus i Luka Mitrović, koji se povredio u finišu meča, ubacili su po 12.
Košarkaši Zvezde su solidno ušli u utakmicu, poveli su sa 7:4, ali je rival brzo preokrenuo rezultat.
Ipak, gosti nisu dozvolili da se Panatinaikos razmaše, održavali su zaostatak od jednog poseda i posle prve deonice su imali manjak od tri poena, 20:17.
Trojke su pomogle Panatinaikosu da stekne višu prednost, Nedović je odlično odgovarao i umanjio je razliku na svega dva poena, ali je na poluvreme tim iz Grčke otišao sa sedam poena viška, 38:31.
Povratak na teren nije prijao igračima Zvezde, trojkama su domaći stekli o dvocifrenu razliku, Zvezda je uspela da zaustavi nalet, najviše preko inspirisanog bivšeg ruskog reprezentativca Bolomboja.
Ipak, greškama je Zvezda dala ritam Panatinaikosu koji se vratio na 11 poena viška u finišu trećeg kvartala.
Do kraja duela nije bilo većih uzbuđenja, Zvezda se vratila na jednocifrenu razliku u jednom momentu, ali su domaći sačuvali prednost i zabeležili pobedu, dok je Zvezda pretrpela i deseti poraz u aktuelnoj sezoni Evrolige.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
22:12 28.12.2023
40' – Poraz Zvezde
Konačan rezultat 82:65.
22:09 28.12.2023
40' – Zvezda bez šansi
Gubi 81:65.
21:56 28.12.2023
36' – Jago!
Zvezda je na jednocifrenoj razlici.
21:55 28.12.2023
35' – Šteta...
Tobi sebe nije nagradio za dobru odbranu, promašio je trojku.
Zvezda gubi 67:56.
21:39 28.12.2023
30' – Zvezda gubi
Višak od 11 poena za Panatinaikos.
21:37 28.12.2023
29' – Blickrig
Panatinaikos brzo do dvocifrene razlike, 61:50.
21:34 28.12.2023
28' – Bolomboj na nivou
Pogodak za umanjenje za 57:50.
21:27 28.12.2023
25' – Mitrović briljantan
Upisao je 12. poen.
Zvezda gubi 50:44.
21:21 28.12.2023
22' – Trojke za domaće
Panatinaikos vodi 44:33.
21:03 28.12.2023
20' – Zvezda u zaostatku
Ali to nije toliko loše kako rezultat govori.
Panatinaikos vodi 38:31.
20:57 28.12.2023
18' – Slukasova trojka
Minut odmora za igrače Zvezde.
20:52 28.12.2023
17' – Nedović lagano!
Iz kontranapada smanjuje na 29:27.
20:46 28.12.2023
15' – Nedović!
Trojkom smanjuje na 27:25.
20:42 28.12.2023
13' – Grent pravi razliku
Trojka za 25:19.
20:39 28.12.2023
10' – Zvezda odlična
Zaostatak je samo 20:17.
20:31 28.12.2023
8' – Zvezda u egalu!
11:11.
20:27 28.12.2023
5' – Zvezda se dobro drži
Samo poen zaostatka za domaćim timom, 8:7.
15:10 28.12.2023