Zvezda lako do pobede protiv Splita

© Foto : ABA liga / Marija Vuruna, IgokeaMajk Tobi
Majk Tobi - Sputnik Srbija, 1920, 24.12.2023
Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Splita u 13. kolu ABA lige rezultatom 89:67 (21:16,26:28, 24:17, 18:16).
Crvena zvezda odlično je otvorila meč sa Splitom, a posebno je briljirao Majk Tobi koji je samo u prvoj deonici ubacio 12 poena. Crveno-beli su poveli posle prvih deset minuta 21:16, a potom su nastavili u još boljem ritmu.
Poenima je drugu četvrtinu otvorio Sulivan, ali crveno-beli brzo su uzvartili i to duplom merom. Zahvaljujući Gedraitisu Zvezda je stigla do dvocifrene prednosti posle dve vezane trojke.
Pauza na poluvremenu nije pomogla gostima koji su nastavili da tonu i u trećoj deonici. Split je u igru pokušavao da vrati Šorter, ali crveno-beli su odlično funkcionisali, a naročito su se u tim trenucima isticali Mitrović, Nedović i Hanga.
Za tri deonice košarkaški Zvezde ubacili su čak 12 trojki iz 21 pokušaja, a onda su stigli i do 20 poena prednosti.
Slabijim ritmom crveno-beli ušli su poslednju deonicu, za šest minuta postgili su samo pet poena, a to su Splićani iskoristili da smanje razliku i postigli su 12 poena.
Međutim u pravom momentu trojku je pogodio Lazarević, a minut kasnije i Tobi koji je vratio Zvezdi plus 19.
Tobi je završio meč kao najefikasniji igrač sa 24 poena i šest skokova, dok je u ekipi gostiju najbolji bio Šorter sa 17 poena.