Nezaustavljivi Mitrović se izjednačio sa Ronaldom – novi gol i za Sergeja

© AFP 2023 / ATTA KENAREAleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija, 1920, 21.12.2023
Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković Savić, srpski reprezentativci, postigli su golove za Al Hilal protiv Abhe u 18. kolu saudijske lige.
Sjajnu formu Sergej Milinković Savić nastavio je da prikazuje u meču protiv Abhe, a nagrada je stigla u 18. minutu kada je zatresao mrežu za vošstvo svog tima od 1:0.
Sergej je bio na odličnom mestu kada je Al Šahrani centrirao sa leve strane i tako je upisao novi pogodak, šesti od početka sezone računajući ligu.
Samo sedam minuta kasnije nespretno fudbaler Abhe pravi penal,a izvodi ga uspešno Aleksandar Mitrović.
Srpski as preuzeo je odgovornost i duplirao je prednost, a ujedno je postigao i svoj 16. ligaški gol čime se izjednačio sa Kristijanom Ronaldom na vrhu liste strelaca.