Zvezda - Siti - Sputnik Srbija

Zvezda propustila istorijsku šansu da u Beogradu porazi šampiona Evrope!

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona od Mančester sitija sa 3:2 na svom terenu stadiona „Rajko Mitić“.
Zvezda se nije obrukala protiv aktuelnog šampiona Evrope, doduše pristiglog u Beograd u prilično izmenjenom i podmlađenom sastavu, bez ikakvog rezultatskog imperativa i sasvim sigurno s mislima upućenim na obaveze u domaćem šampionatu.
Prema svemu viđenom Zvezda je imala više šansi za gol, ali je na kraju uspela da postigne jedan manje od rivala, čime je propustila istorijsku priliku da porazi aktuelnog šampiona Evrope u Beogradu, na njegovom prvom pojavljivanju u srpskoj prestonici.
Zvezda - Siti - Sputnik Srbija, 1920, 13.12.2023
Šanse zbog kojih će Zvezda žaliti /video/
Siti je poveo u 19. minutu preko Majke Hamiltona, u 62. je Oskar Bob duplirao prednost, nadu Zvezdi u remi pružio je Im Bom Hvang u 76, ali je sve raspršio Naser Điga, devet minuta kasnije, napravivši penal koji je realizovao Kalvin Filips za 3:1, a razliku je u prvom minutu nadoknade smanjio Aleksandar Katai, golom glavom.
Vredi napomenuti, dvaput je stativu pogodio mladi Jovan Mijatović, Osman Bukari je uništio pregršt akcija za crveno-bele, a nije se proslavio ni Šerif Endiaje kada je u 51. minutu umesto bilo kog dela mreže pogodio ruku golmana Sitija.
Ponovo je trener Zvezde Barak Bahar izveo novu formaciju, krilni napadač Peter Olajinka je dobio ulogu krilnog beka, u srcu odbrane se našao Uroš Spajić, a uz njega kao spoljni štoperi delovali su Aleksandar Dragović i Naser Điga.
Uprkos pojačanoj odbrani Zvezda je mogla da kapitulira već u drugom minutu, srećom to joj se nije dogodilo i potom se opredelila za visok presing koji je naneo određene probleme Sitiju u iznošenju lopte u igru.
Ipak, Siti je uspeo da dođe do svog stila i da u 19. minutu povede preko debitanta Majke Hamiltona koji je briljantno izbacio odbranu Zvezde iz igre i potom topovski šutirao iznad glave golmanu Omriju Glazeru.
Osam minuta kasnije Zvezda je mogla do izjednačenja, odličnu akciju je zamalo krunisao mladi Kosta Nedeljković, ali je posle divnog lažnjaka neprecizno šutirao levom nogom, iako su mnogi već videli loptu u golu.
Imala je Zvezda još nekoliko dobrih akcija, svaku je po pravilu upropastio Osman Bukari lošim odlukama, revanširao mu se i Endiaje, jednom je pokušao i Olajinka, ali promene rezultata do poluvremena nije bilo.
Zvezda je već posle šest minuta u nastavku mogla do gola, Šerif Endiaje je propustio neverovatnu priliku, umesto da bira u koji deo mreže će poslati loptu, pogodio je golmana Ortegu u ruku, a potom je udarac oprobao i Kanga.
Deset minuta kasnije Zvezda je kažnjena, Oskar Bob se poigrao sa odbranom domaćih i duplirao prednost laganim slanjem lopte u suprotan ugao gola.
Zvezda se, međutim, nije predavala, na terenu su se našli Aleksandar Katai, Vladimir Lučić, Milan Rodić i Jovan Mijatović, a upravo je mladi napadač u 70. minutu pogodio stativu.
Posle niza užasnih poteza Bukari je povukao pravi u 76. minutu, dobio je loptu od zahuktalog Im Bom Hvanga, vratio mu je dodavanje, a južnokorejski fudbaler je levom nogom poslao loptu iza leđa golmana Sitija.
Entuzijazam navijača i igrača Zvezde srušio je Naser Điga faulom u kaznenom prostoru Zvezde za penal koji je u 85. minutu relizovao Kalvin Filips, a u prvom minutu nadoknade Aleksandar Katai je glavom postavio konačnih 3:2.
Standings provided by Sofascore
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
20:41 13.12.2023
90+6’ – Kraj!
Šteta, Zvezda je imala mnogo šansi, nije ih iskoristila i na kraju porazom završava sezonu u Evropi.
Zvezda je izgubila sa 3:2.
20:35 13.12.2023
90+1’ – Katai pogađa za Zvezdu!
Centaršut iz kornera za Hvanga i sjajna reakcija glavom Aleksandra Kataija!
Zvezda smanjuje na 3:2.
20:34 13.12.2023
90’ – Pet minuta nadoknade
Dodatno vreme za Zvezdu da umanji razliku.
20:31 13.12.2023
87’ – Opet stativa!
I ponovo Mijatović!
Ostaje 3:1.
20:29 13.12.2023
85’ – Zvezda prima gol i iz penala
Filips je rutinski matirao Glazera.
3:1 za Siti.
20:28 13.12.2023
84’ – Penal za Siti
Điga je povukao Hamiltona u kaznenom prostoru.
20:22 13.12.2023
79’ – Sreća za Zvezdu
Foden je promašio zicer.
78’ – I Kabić na terenu
Momak koji nije dobio mnogo šansi u sezoni menja Nedeljkovića.
20:20 13.12.2023
76’ – Gol za Zvezdu!
Konačno dobar potez Bukarija, dobio je loptu od zahuktalog Hvanga koji je iskoristio dupli pas i levom nogom poslao loptu u mrežu!
Zvezda smanjuje na 2:1.
20:18 13.12.2023
74’ – Bukari opet loše
Nema broja lošim odlukama ofanzivca Zvezde.
20:14 13.12.2023
70’ – Stativa Mijatovića!
Odlično se ubacio u kazneni prostor, dobio loptu od Bukarija, ali je pogodio stativu.
Zvezda gubi 2:0.
20:12 13.12.2023
68’ – Pokušaj Mijatovića
Loše...
20:09 13.12.2023
64’ – Izmena u Zvezdi
Rodić umesto Spajića.
20:06 13.12.2023
61’ – Zvezda prima i drugi gol
Fenomenalan prodor Boba i lagana egzekucija u suprotan ugao golmana Glazera.
20:01 13.12.2023
57’ – Bahar menja
Katai umesto Kange, Mijatović umesto Šerifa, a Lučić umesto Olajinke.
20:00 13.12.2023
56’ – Negodovanje
Olajinka je bio u duelu sa Filipsom na ivici kaznenog prostora Sitija, dosuđen je faul zbog čega su negodovali svi iz Zvezde.
19:55 13.12.2023
51’ – Kakve dve šanse!
Najpre je Endiaje pogodio u ruku golmana Ortegu u situaciji kada je mogao da bira gde će poslati loptu, a potom je čuvara mreže Sitija oprobao i Kanga.
19:51 13.12.2023
48’ – Opasan je Hamilton
Ponovo se izvukao na šut i zamalo promašio.
19:49 13.12.2023
46’ – Menja Gvardiola
Griliš je još u prvom poluvremenu prijavio povredu, zamenio ga je Foden.
19:33 13.12.2023
45’ – Zvezda gubi na poluvremenu
Ostalo je 1:0 za Siti.