Košarkaši Zvezde - Sputnik Srbija

Zvezda stala na korak od velikog preokreta – poraz crveno-belih u Valensiji

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 12. kolu Evrolige na gostovanju Valensiji rezultatom 85:81.
Zvezda je upisala osmi neuspeh u aktuelnoj sezoni, a domaći sastav je upisao trijumf zahvaljujući veoma raspoloženim napadačima za koje crveno-beli nisu imali rešenje praktično tokom cele utakmice.
Imala je Zvezda nekoliko fantastičnih sekvenci, posle velikog zaostatka na poluvremenu od 16 poena u nastavku je uspela da se vrati u duel, a u poslednjem minutu i da izjednači na 81:81 posle trojke Nedovića.
Probao je Teodosić da bude heroj, ali je pogodio tablu pri šutu za tri poena na dvadesetak sekundi do kraja i tada su sve nade Zvezde u potpuni preokret otišle u nepovrat.
Najefikasniji u timu Zvezde bili su Nejpir i Nedović sa 14 poena, Bolomboj je dodao 12 uz sedam skokova, a Teodosić je ostao na 11 poena, devet asistencija i pet skokova.
Na drugoj strani Dejvis je imao 21, Odželej 17, Klaver i Džons su dodali po deset, a Jović osam poena.
Zvezda je već u trećem minutu imala pet poena zaostatka, Bolomboj je donekle održavao Zvezdu u igri, ali su domaći već tada pokazali šutersko raspoloženje, pogađali su Jović i Dejvis, a na poen zaostatka crveno-bele su vratili Nejpir, Teodosić i Davidovac.
Ipak, trojkom Odželeja domaći su stekli šest poena viška na kraju prve deonice, a Tobi nije uspeo da pogodi istovetan šut pri rezultatu 34:31 za Valensiju koja je potom ponovo ušla u seriju i odlepila se na dvocifrenu prednost.
Zvezdina odbrana nije uspevala da „zakrpi rupe“, Valensija je ubacila čak osam trojki i na poluvremenu je vodila sa 56:40.
Crveno-beli su kao potpuno druga ekipa ušli u nastavak, serijom od 5:0 su otvorili treću deonicu, a u 28. minutu su se vratili na samo poen zaostatka, 61:60, ali je usledila serija Valensije od 8:0 za prednost od 72:65 pred finalni kvartal.
Malo je nedostajalo da posle odmora Teodosić ubaci trojku za približavanje na posed zaostatka, Mitrović je nešto kasnije pogodio težak šut za -4, ali je Valensija ponovo stekla prednost.
Posle nekoliko promašenih napada Zvezda je konačno stigla do izjednačenja, u poslednjem minutu je Nedović ubacio trojku za 81:81, ali Teodosić nije uspeo to da ponovi u narednom napadu što je značilo i kraj utakmice.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
22:37 06.12.2023
40' – Kraj, poraz Zvezde
Konačan rezultat 85:81.
22:33 06.12.2023
40' – Sve je promašio Teodosić
Zvezda gubi 83:81.
22:29 06.12.2023
40' – Harper siguran
Pogađa za 83:81 preko Bolomboja.
22:26 06.12.2023
40' – Nedović!
Trojka za 81:81!
39' – Bolomboj!
Nejpir nije pogodio trojku, ali je Bolomboj smanjio na 81:78.
22:22 06.12.2023
38' – Opet serija...
Valensija vodi 81:74.
22:18 06.12.2023
36' – Mitrović!
Zvezda na -4!
22:15 06.12.2023
34' – Nejpir!
Trojka za umanjenje na 76:70.
22:10 06.12.2023
32' – Neverovatno...
Koš i faul za Odželeja.
Zvezda gubi 75:67.
22:09 06.12.2023
32' – Šteta...
Promašaj Teodosića za tri, za umanjenje na 72:70.
22:03 06.12.2023
30' – Zvezda ispustila šansu za preokret
I gubi 72:65 pred poslednju deonicu.
22:00 06.12.2023
30' – Šteta, šteta...
8:0 serija Valensije.
21:57 06.12.2023
29' – Šteta...
Zvezda dozvoljava igru Valensiji i gubi 66:61.
21:54 06.12.2023
28' – Zvezda je u igri!
Trojka za povratak na 61:60.
21:51 06.12.2023
27' – Tri bacanja za Nejpira!
Izvukao je faul!
21:48 06.12.2023
25' – Opet umanjenje!
Zvezda je na 60:55.
21:44 06.12.2023
25' – Sjajno!
Teodosić spaja Davidovca sa obručem!
Zvezda smanjuje na 60:53.
21:43 06.12.2023
25' – Bolomboj!
Zakucavanje za umanjenje na 60:51.
21:37 06.12.2023
22' – Trojka!
Teodosić za seriju Zvezde od 5:0.
21:18 06.12.2023
20' – Zvezda gubi na poluvremenu
56:40 za Valensiju.