Težak poraz Srpkinja od Rumunije – još uvek bez pobede na Svetskom prvenstvu

© Foto : RSSRukometašice Srbije
Rukometašice Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 03.12.2023
Rukometašice Srbije poražene su u drugom kolu grupe E na Svetskom prvenstvu rezultatom 37:28.
Srpske rukometašice nisu uspele da se probude posle poraza od Danske i doživele su novi poraz od Rumunije kojoj su dopustile još više golova nego danskim rukometašicama.
Rumunke su odmah krenule silovito i povele 2:0, a potom su stigle i do šest golova prednosti jer srpske rukometašice nikako nisu uspevale da se odbrane, a ni u napadu nisu funkcionisale najbolje.
Sa šest gola zaostatka srpske rukometašice su otišle na pauzu,a onda je početkom drugog poluvremena delovalo da mogu da se probude.
Vezale su Srpkinje tri sjajna napada, smanjile su razliku, ali onda nepotrebno prave dva snažna starta i Srbija ostaje sa dve igračice manje u trenucima kada je delovalo da može da se vrati u meč.
Ponovo su to Rumunke iskoristile da vrate prednost od šest poena. Naročito su se problemi videli kada srpske rukometašice daju gol, jer protivnice brzo dolaze do drugog dela terena i ostavljaju Srpkinje iza sebe.
Probudio se u drugom poluvremenu napad srpskog tima, ali na drugoj strani nije prestajao da funkcioniše kod Rumunije.
Najefikasnije u srpskom timu bile su Jovović i Laništanin sa pet pogodaka, dok je Bukeši sa osam golova bila najbolja rukometašica na utakmici.
Narednu utakmicu srpske rukometašice igraju u utorak od 18 časova, a za prolaz u drugu fatu takmičenja neophodna je pobeda.