Dominacija Zvezde protiv Cibone – ubedljiva pobeda crveno-belih

© Sputnik / Lola Đorđević Košarkaš Crvene zvezde Luka Mitrović
 Košarkaš Crvene zvezde Luka Mitrović - Sputnik Srbija, 1920, 03.12.2023
Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali ekipu Cibone u desetom kolu ABA lige rezultatom 84:56.
Posle evroligaške pobede protiv Efesa, košarkaši Crvene zvezde nastavili su i niz u ABA ligi.
Samo prvih nekoliko minuta Cibona je uspevala da drži priključak, a onda je već u drugoj polovini četvrtine Zvezda uspela da se odlepi. Odlično je drugu polovinu otvorio Majk Tobi serijom od sedam poena, a crveno-beli imali su prednost od 20 poena.
Dominacija se nastavila i tokom treće četvrtine, a onda je Zvezda potpuno ugasila protivnika u poslednjih deset minuta.
Do trideset poena razlike otišao je tim iz Beograda, crveno-beli bolje su kontrolisali igru tokom celog meča, ali je zanimljivo da su upisali i čak 19 izgubljenih lopti.
Tobi je bio najbolji na parketu sa 23 poena i pet skokova, dok je Proleta bio najefikasniji u timu Cibone sa 13 poena, tri skoka i dve asistencije.
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 03.12.2023
„Bacili smo sudoperu na Jokića i nismo ga zaustavili“
Minuti bez neverovatnog Jokića presudili Denveru – Bogdan solidan u porazu Atlante